Huomenta aamuun

Ja mukavaa syksysäätä sulle mies, kirjoittelen ajatuksistani tässä kahdeksan aikoihin. Joudun aika ajoin kriiseihin, lainausmerkeissä, kun haluan enemmän, mutten saa. Tyydyn taas tähän. Ja siihen pieneen mitä joskus muualla. Se on totta, että tämä kirjoittelu ei ole keltään pois. Voin kirjoitella kun siltä tuntuu. Kaipaan silti, ei siinä mitään. Tänne sen voi sanoa.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kauniisti kirjoitat.Voitko yhtään avata ketä kaipaat?

Äänestä

minä olen jatkuvassa kriisissä ja pikku debiksessä kun sinua en näe enkä kuule sinusta mitään, lohtuni

Äänestä
  • kun vieraasta naikkosesta saa lohtua, onko sitten aitoo lohtua, on jo toinen asia.

    Äänestä

  • ohansehyvä kirjoitti:

    kun vieraasta naikkosesta saa lohtua, onko sitten aitoo lohtua, on jo toinen asia.

    Ei hän ole vieras ollenkaan, rakas ystävä on.

    Äänestä

  • rentukkainen kirjoitti:

    Ei hän ole vieras ollenkaan, rakas ystävä on.

    taivaan tosi että on sulle täysin vieras ihminen.

    Äänestä

  • No emme taida tuntea elävässä elämässä, luulen ma.

    Äänestä

Ei ole keltään pois... mutta voisiko olla jollekin? Siis ei-pois?

Äänestä
  • Jaa oli kai vähän huono sanavalinta. Aattelin ehkä sitä aikaa, joka tähän menee. Kunhan ei mene liiallisuuksiin täällä notkuminen niin että hermo menee itseltä. Jollekin on niin. Taukoni oli lyhyt.

    Äänestä

Miksi muuten mainitset usein kellonajan tekstissäsi? Tuleehan siitä toisaalta mukavan jutusteleva tunnelma, mutta toisaalta, näkyyhän se kellonaika tuossa muutenkin.

Äänestä
  • No niinpäs se on. Aattelin töihin lähtöä. Hassu tapa kai? Säntillinen luonne?

    Äänestä

Tämä palsta on selvästi nykyään ihmisten päiväkirjan korvike.

Äänestä

Aamuinen ehdotus <3 söpöä :D. Anteeksi. Mutta siitä tuli hyvälle mielelle, vaikkei se erityisesti koskenut näitä asioita tai ollut ehkä tarkoitettu niin. Nostan hattua ja arvostan :). Lähen kotiin täältä notkumasta.

Äänestä
  • Viittaat irliin? Onnea teille :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


erässevaan kirjoitti:

Ja mukavaa syksysäätä sulle mies, kirjoittelen ajatuksistani tässä kahdeksan aikoihin. Joudun aika ajoin kriiseihin, lainausmerkeissä, kun haluan enemmän, mutten saa. Tyydyn taas tähän. Ja siihen pieneen mitä joskus muualla. Se on totta, että tämä kirjoittelu ei ole keltään pois. Voin kirjoitella kun siltä tuntuu. Kaipaan silti, ei siinä mitään. Tänne sen voi sanoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu