Kalevassa Petri Laukka antaa tänään vihapuheita lietsoville kouhoille sen mitä jokainen vähänkään sivistynyt haluaa antaa. Kannattaa lukea carinoitten ja kumppaneitten.
Kouhoille luettavaksi
9
98
Vastaukset
- juuujuuuu
Suvakille vaan tiedoksi, että kyllä on luettu. Nyt vaan odotetaan mitä seuraavaksi, eilisen "sianruoka" marssin lisäksi. Nyt annetaan jo Hotelli Kivitippukin karvalapsien asuttavaksi , varmaan suomalaiset veteraanit ja muut hoitoa tarvitsevat eivät kyseistä kuntolaitosta tarvitse. Saa siinä sinunlaisesi Viherpiipertäjät ihmetellä miksi kansa nousee kapinaan.
- saunanrajan
Ei täällä kapinoi muutkun ryssän desantit ja luulotautiset.
- höpötihöpöti
Voi raukkaa saunanrajaa...ootko jo käynyt karvalapsien polvella istumassa ja lukenut puolueettoman kepulaisen kalevan kannesta kanteen, jos sulla ei oo varaa tilata, niin käy lainastossa . Suvakit ei usko ennen kuin paskat on housuissa.
- jauteus
höpötihöpöti kirjoitti:
Voi raukkaa saunanrajaa...ootko jo käynyt karvalapsien polvella istumassa ja lukenut puolueettoman kepulaisen kalevan kannesta kanteen, jos sulla ei oo varaa tilata, niin käy lainastossa . Suvakit ei usko ennen kuin paskat on housuissa.
Näitä valtamedian aivopesemää porukkaa kyl suomessa riittää. Ei voi muuta kuin ottaa osaa, kun rivien välistäkään ei lukeminen oikein luonnistu. Mut hei. meilla on unelma. Voi helevata.
- höpötihöpöti
Kyllä tekisi mieli noitua oikein olan takaa, mutta ei kehtaa, kun korvia kuuntelemassa , eli eilinen ruoka oli ollut ihan kelvollista ja myöskin laktoositonta ja jätkä näyttää vain ohra/riisilautasta....oli varmaan popsinut kananpalat jo suuhun. Nuo syö paljon paremmin kuin joku koululainen/päiväkotilapsi...puhumattakaan vanhuksista, jotka taisteli suvakeillekkin vapaaksi tämän maan. Tähän saakka olen laittanut sekä SPR:n että muiden hyväntekeväisyyteen rahaa ja vaatteita. Nyt loppu.
- rajantakaatoki
Menisit jo petille. Ottaisit myös sen rauhottavan.
Ei teidän paranoiaa kestä kekkään ennää. - heloy
NO onhan tämä nyt kumma,että ei suomalainen ruoka kelpaa! Nyt ollaan muuttamssa ruokalistoja näitten mutiaisten takia.Niille ei edes kelpaa puurot potut muusi,eikä keitot.Mitä ne luulee saavansa!Annetaan niille oululaista perinne ruokaa rössypottuja ja sekaan paljon sattumia/sianläskiä.
- voiristus
Mikä on kekkää??? lue läksysi kunnolla suvakki.
- Mämmionhyvää
Ei muutaku mämmiä lautaelle,tulee halu palata takasi sinne mistä ovat tulleetki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude14913416Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729731Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h969148Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k208046Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk396770Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1486178Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri243335Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy211635En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3971265Aikuisten säälittävä käytös
Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v71184