On teillä kiviriippa Väyrysessä

TV2:ssa on menossa P Väyrysen haastattelu.

On teillä kepu kiviriippa Väyrysessä

Toimittaja pyysy Väyrystä kehumaan itseään. Ensi Väyrynen
sanoi, että on vaikea kehua itseään. Mutta pian se alkoi

-minä näen muita paremmin asiat ja kokonaisuudet
-olisin ollut paras Suomen ulkoministeriksi
-sanoi, ettei ole kansanedustaja, mutta hän on tosiasiassa virkavapaalla edustajan toimesta ja harkitsee paluuta eduskuntaan v. 2017
-Väyrynen sanoi olevansa oppositiossa ja olevansa eri mieltä
-jne
-jne
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kepuhan nyt on muutoinkin ihan sekaisin. Onhan nyt jo mennyt 7 laihaa vuotta. Ilmeisesti onnenkantamoinen pelastaa kepun, jos osoittaa malttia. Talous kääntyy nousuun kepusta huolimatta.

Äänestä
  • Talous kääntyy nousuun kepun ansiosta! Ei se kääntynyt edellisten hallitusten vatuloinneilla.

    Äänestä

Nykyistä pääministeriä kuunnellessa tulee jo mieleen, ettei Väyrynen ainakaan sen huonompi olisi.

Äänestä
  • Kepulaiseksi Väyrynen kuulostaakin ainoalta täyspäiseltä. Nykymenolla kepu ajautuu katastrofiin. Totuus realisoituu ihmisille kun se näkyy "keittiön pöydällä".
    Mutta ihminenhän ei usko ennenkuin itse on katastrofin partaalla.

    Äänestä

Keskusta katastrofin aiheuttaa tämä kolmikko Sipilä, Vanhanen ja Berner, tämä kolmikko on paljon pahempi kuin kukaan nykyisestä kokoomusporukasta. Tämä kolmikko on kovimman mahdollisen oikeistopolitiikan vetureita.

Äänestä

On teilläkin riippana SAK jyrät Rinne, Heinäluoma, Ihalainen.... SDP on SAK:n polittinen osasto. Ja SAK on pahasti sivuraiteella. STTK:laiset varmaan tykkää

Äänestä

Ilmeisesti näet kiviriipan hyödyttömänä tai suorastaan vahingollisena, mutta niitähän käytetään päinvastoin hyödyllisinä tarvekaluina, esimerkiksi (äänten) kalastuksessa.

Äänestä

Kiviriippa tarkoittaa mm. veneen ankkuria. en pitäisi kylläkään Väyrystä kepun ankkurina peremminkin sivuraiteella oleva duracell pupu

Äänestä

Kuten mainittua, Lestahötön puolueen sisällä on joitain soraääniäkin täysin käsittämätöntä mamu-politiikkaa kohtaan.

Jos Keskusta aikoo olla jonkin sortin tekijä seuraavissa vaaleissa, kannattaisi ehkä muuttaa linjaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naurupilleri kirjoitti:

TV2:ssa on menossa P Väyrysen haastattelu.

On teillä kepu kiviriippa Väyrysessä

Toimittaja pyysy Väyrystä kehumaan itseään. Ensi Väyrynen
sanoi, että on vaikea kehua itseään. Mutta pian se alkoi

-minä näen muita paremmin asiat ja kokonaisuudet
-olisin ollut paras Suomen ulkoministeriksi
-sanoi, ettei ole kansanedustaja, mutta hän on tosiasiassa virkavapaalla edustajan toimesta ja harkitsee paluuta eduskuntaan v. 2017
-Väyrynen sanoi olevansa oppositiossa ja olevansa eri mieltä
-jne
-jne

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu