En viitsi kerjätä.

Mitä edes hyödyttäisi enää kerjätä sun huomiota. Siitä ei ollut aikaisemminkaan hyötyä. Jos et ole yhteydessä minuun omasta halustasi, niin ole sitten olematta.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mulla samat ajatukset yhdelle miehelle...

Äänestä

Hyvää yötä kulta.

Äänestä

Se on juuri näin. Eikä ylipäätänsä kannata alkaa kerjäämään yhtään mitään, ei huomiota, ei hyväksyntää, ei mitään. On se, mikä on ja jos ei kelpaa niin olkoot kelpaamatta. Kerjääminen ja tyrkyttäminen eivät kuulu hyvään ihmissuhteeseen eikä ylipäätänsä hyvään sosiaaliseen kanssakäymiseen.

Äänestä

No noin sitä pitää
Minä olen mies!

Äänestä

vitut kiinnosta teidän kiimanne

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EnkäAnella kirjoitti:

Mitä edes hyödyttäisi enää kerjätä sun huomiota. Siitä ei ollut aikaisemminkaan hyötyä. Jos et ole yhteydessä minuun omasta halustasi, niin ole sitten olematta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu