Miksi ihastuksesta tai näyttäminen että tykkää toisesta on monille vaikeaa ja miksi edes se yrittäminen on vaikeaa? Tästä aiheesta voisi tehdä jonkinlaisen ohjelmankin jossa keskustellaan vaikeuksista kaikenlaiseen aiheeseen liittyvää. Voiko yhtäkkiä tulla aivoissa jokin neuronin yhteentörmäys ja sekoaminen ja saakin toimimaan niin kuin tuntee. Miksi näin ja miten tehdä,olisiko se sittenkin helppoa jos vain tekee ajattelematta ja lopputulos onkin mieleinen,rupeaako miettimään miksei sitä voinut tehdäkkin aikaisemmin sillä ei se hirveätä ollutkaan. Olisitko hukkavuosien uhri vaiko jotakin muuta?
Tuhansien kysymysten äärellä
45minuuttia
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Avioliito.
Kokemus on osoittanut, etteivät miehet pidä minua mitenkään puoleensavetävänä, siksi en kehtaa näyttää omaa ihastustani.
Yksi on ainakin sellainen että esimerkiksi silloin kun siihen olisi mahdollisuus niin samaan aikaan saattaa valua niinsanotusti pa**aa niskaan joltain muulta taholta voi jopa olla niin ettei valuminen lopu koko elämän aikana.
Elämmehän kuitenkin alati muuttuvassa maailmassa missä pitäisi joka päivä suoriutua paremmin kuin edellisenä päivänä.
Mä en uskalla, koska pelkään hylkäämistä. Se ei ole tietoista, mutta jätän riskit ottamatta ja elän tylsää elämää ilman suhdetta.