Ei sitä voi kieltää. Ikävä, kaipaan sua, kaikkea, haluaisin nähdä sut, jutella sulle, haluaisin sut, aargh. Vaikka en katso kuvaasi mistään enkä näe sinua, tulet mieleeni. Olet tainnut tehdä lähtemättömän vaikutuksen.
Mulla on ikävä sua nainen, myönnän kaiken
miespulassa
2689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Kerro se hänelle!
voi käydä.
Itselläni sama tunne ja tilanne yhtä miestä kohtaan.
Hittolainen kun se mies aina hyökkää mieleen, ei varoita edes, vaan tulee ja tyrmää kaiken muun ajatteluni.
Ymmärrän sinua täysin. Olet vain ja sitten yhtäkkiä alat ajatella häntä ja kaipaus ja ikävä iskee. Vaikka ei pitäisi. Nämä tunteet eivät kysele lupia.
Kaikkeni olen yrittänyt unohtamisen toivossa, mutta ei vaan onnistu :(.
Epätoivon partaalla, tietäen että se kaikki mitä oli, on taakse jäänyt, mutta elätän jostain syystä toivetta että joskus on se päivä, se, milloin unelmastani tulee totta.
Kuulostaisi korviin ihanalta tai piristäisi se viestilläkin. Sinä mies tiedät...vaikutuksesi.
Tiedän vetovoimani, mutta jos nyt olisit hän niin sinä oletkin sille immuuni.
Mikä estää näkemisen?
Tiedän. Kaipaat hellyyttä, lämpöä ja läheisyyttä. Niin minäkin. Kaikki sujuu hyvin, jos mulla on tehtäviä, vaikka tulet mieleen silloinkin. Vaikeinta on yksinäisinä hetkinä, kun ajattelen, kuinka paljon voisin antaa vain sinulle.
Ehkä hänkin kaipaa sinua yhtä paljon. Toivon että kaikki ihmiset saisivat olla rakkaansa kanssa. Oman rakkauteni kanssa on varmaan jo aika luovuttaa, liian tuskallista toivoa ja odottaa ihmettä. Elämä on.
No just :D
Sinä?Viestiä tulemaan vaan:)
Mulla on myöskin erästä miestä ikävä.kaiken aikaa vain hän pyörii ajatuksissani..joskus kun oikein ajattelen häntä kun en ole nähnyt niin tippa tulee aivan väkisin silmään..hän teki aikoinaan minuun niin lähtemättömän vaikutuksen jota en voi unohtaa varmaan koskaan.
No ei ainakaan mun puolelta ole estynyt mun kanssa juttelemiseen. Senkus tulet vaan tapaamaan. Lähen puolelt päivin kotooni muualle.
Mihin päin olet menossa?olisiko jotain tunnisteita?
Tarrauduin kiinni, mies, loittonevaan selkääsi, piikinterävin kynsin roikun yhä takkisi helmoissa. Yhtään ole ehtinyt ikävöidä :/
Ihan kuin minä! :D
Mihinpäin suuntaat viestisi
Todella hyvä aloitus. Todella hyviä vastauksia naisilta, jotka kaipaavat sitä tiettyä mieshenkilöä elämäänsä. Tälläistä on tosi mieluisaa lukea mulla miehellä. Tuntee melkein, kuin ilmassa säkenöis tuhat volttia. Varokaa naiset kaatuvia puita (miehiä), kun luvassa on myrskyä lännen suunnalta. Kyllä ne linjat korjataan, kunhan vain korjaatte ne kaatuneet miehet linjojen alta.
jos mies IHAN OIKEASTI tarvitsee ja haluaa jotain naista,se keksii keinot asian edistämiseksi eikä mikään este voi olla esteenä,hädässä ujokin mies osaa....
Tottakai. Olet ihan oikeassa. Mikään ei ole ylivoimaista. Olen ujo mutten niin ujo etten ymmärrä, miten hienon neuvon mulle juuri annoit. Siitä otan oppia. Kiitos sulle!
@jijiijijiikhjdjjjgk #word
PELLET ootte
Uuuuh aaaah oooh iiiiihaaanaaa. Minullakin on ikävä sua.
Nähdään pian:)
Miksi olet pulassa? ja minkä näköinen nainen kyseessä? tuntomerkkejä kiitos...
Myöntäisit suoraan hänelle niin olisi erittäin hieno juttu :)