Onko Saarioisilla tehtaanmyymälää???
Saarioinen
21
7915
Vastaukset
- hyvääjahalpaa
On, mutta porttien sisäpuolella, joten ulkopuolisilla ei asiaa sinne.
- MuutenMenisSioille
Yks kaveri on siellä hommissa ja saa sekunda pizzoja laatikollisen pilkkahintaan tuo meillekkin joskus kun muistutan että nyt sekuntaa tänne . Sain minäkin aikoinaan leipomosta ilmatteeks leipiä niin paljon kun jaksoin kantaa kotiin ja naapureille. Neleivät oli paistovikaisia eikä niitä pakattu myyntiin kun ne oli hieman paistuneet toisiinsa kiinni tai sitten muuten muotopuolis,mutta täyttä tavaraa. Olihan se iso säästö kun ei tarvinnut ostella kaupasta kallista leipää.
- Roiskeläppää
Saarionen valmistaa alle 6 euron pizzoja,oliskoos veronkierto kyseessä.
- mkithedjkhistdsdfsdf
Nykyään se on noin 1e semmoset kinkkuananas tai semmoset
- On_siellä
Minulla suhde on yhteen varattuun mieheen saarioisella jo monta vuotta pidetty hauskaa tuo minulle aina ruokia kun tykkää et kokkaan saa kuulemma edullisesti saarioisella joku kauppa.
- varaamaton_miäs
Monestiko saa yhdellä pitsalla?
- Anonyymi
Ei kai vaan thaikku ? Ne yleensä vie varatut miehet
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kai vaan thaikku ? Ne yleensä vie varatut miehet
No ei, se oli thikku.
- Maksanvainlaadusta
En syö saarioisten roiskeläppiä ovat kuin koiranoksennus alustoja .Hyi helvetti mitä mössöä.
- Öitä
Olin töis yli 20 vuotta, todellakin on.
Mut sinne pitää olla kortti..
Saarioinen vetää viimeisiään..
Kohta on HK omistuksessa..- Anonyymi
Hirveetä törkyä nää valmisruuat joita markkinoidaan äitien tekeminä.Kerran maistaa ei toista kertaa. Juurikin koiranoksu alustoja ulkonäöltään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hirveetä törkyä nää valmisruuat joita markkinoidaan äitien tekeminä.Kerran maistaa ei toista kertaa. Juurikin koiranoksu alustoja ulkonäöltään.
Ostin viimeviikolla ensimmäisen ja viimeisen Saarioisten pitsan. Lämmitin mikrossa, mutta syömään en sellaista pazkaa pystynyt. Tein vielä eläinsuojelurikoksen ja tarjosin koiralle pientä nurkkaa siitä kurasta, haistoi ja tuhahti, poistui toiseen huoneeseen.
- Anonyymi
Ihan kamalaa kuuraa myydään siellä "myymälässä", hyij kamala.
- Anonyymi
Millä ihmeellä se hk ostelee mitään , kun velkaa on ennestään enemmän kun riittävästi.
Kuka on niin pöljä lahjoittaja?
Terveisin Tampereen mies 45v. - Anonyymi
Hyviä ruokia on Saarioisilla tarjolla, makkarat oikein priimaa, suosi Suomalaista ja työtä Koskiin
Täyttä paskaa tuotteen toista se o Atrian mureissa ruuissa
- Anonyymi
Meidän isi tekee teidän äitien lapset...Saarioinen.On tullut kultakukkona tuossakin firmassa oltua ja muutamaa työntekijää on tullut bylsittyä.Pikkujoulut ihan otollisinta aikaa.Hyvät muistot!!
- Anonyymi
Eli on lihatiski tarjolla kokoajan.
- Anonyymi
Muistan tyypin. Taisi painaa lähes kaikkia korjausmiehiä.
- Anonyymi
Poronkäristys häpäisy: mautonta,harmahtavia sitkeitä kalvoja ruokalusikallinen, sekä pikkasen muusintapaista 8,69€. Nälkä ei lähtenyt. Julmaa petosta Poronkäristyksen ja ostajan kustannuksella.
- Anonyymi
Tammisen uudet valmistuotteet hyviä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1176186Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625131SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun654252SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt973831Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123611Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203168SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352479Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat662232Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val261583