Kuopion kosmetologit

n17

Missä ois hyvä kosmetologi Kuopiossa? Ihonpuhdistukseen olisin menossa, mutta en halua, että joku epäammattimainen kosmetologi puristelee naamani pilalle. Kaipaisin siis hieman neuvoja!

18

8904

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      ...hyvä ja ammattitaitoinen kosmetologipaikka on Kauneus- ja jalkahoitola Sinikka Räsänen. Sijaitsee Puijonkadulla.

    • kokeillut

      Kauneushoitola Aida ja siellä oleva sairaahoitaja-kosmetologi, niemeä en nyt muita, oisko ollut Marja-Leena. Ammattitaitoinen, kokenut, ystävällinen, alansa taitaja. Suosittelen!

      • minäkin tyytyväinen..

        ....tässä osoitteessa olevaan Marja-leena (Sutinen?)kosmetologiin. On aikaa kertoa ja valistaa asiakasta,jos etsit tosi ammattinsa taitavaa.On hyvin ylösotettu,että varaudu siihen,jos tilaat aikaa ihonpuhdistukseen häneltä.


    • juupajaa

      SKY kosmetologi Eva Kankkunen Vuorikadulla. Suosittelen.

    • Mielestäni paras on

      Kauneushoitola Kirsti Linkoneva Puijonkadulla

    • ihokuntoon

      Olen käynyt pari kertaa Birgitta Myöhäsellä ja tykännyt paljon sieltä saadusta asiantuntevasta palvelusta. Toimipiste löytyy satamasta.

    • Puavali

      Valjaspiste Sorsasalossa siellä on mukava henkilökunta ja hevoslinimenttiä kipeisiin hartiohin ..........

      • pirulehmä

        Hui! Hevoslinimentti! Tulustu tuotteen INCI-listaan, huomaat kuinka vaarallisesta aineesta on kysymys???? "Täydellinen myrkky"!


      • vennaa

        Hevosten kiduttajat!


      • fskdfjkskdkls

        Enpä käyttäisi hevosille tarkoitettuja aineita, hevonen on ensinnäkin paljon suurempi eläin kuin ihminen joten aineet ovat liian voimakkaita ihmisille.


    • osaavaakosmetologia

      Olen etsinyt Kuopion keskustasta hyvää kosmetologia mutta ei taida olla.Huokoset pitäisi saada puhtaaksi nyt keväällä.

    • varpaankynsleikkurj

      Pitäsj varpaankynnet leikata, mahtaskohan joku konepaja laenata rälläkkee timanttiterällä ja joku kipinäsuoja oes kansa hyvä olla ku viimeks sytty mökki tulleen kipinöestä...

    • luomukauneus

      Halvalla pääset kun ensin lämmität ihosi puhtaan ja melko kuuman pyyhkeen sisällä ja laitat kertakäyttökäsineet käsiisi ja sormien ympärille puhdasta talouspaperia. Pienemmät mustapäät lähtevät helposti vatkatulla munanvalkuaisella, jonka sivelet pensselillä mustapääalueille ja laitan leikattua talouspaperia niiden päälle, sivelet vielä munan valkuaisella sitä ja annat kuivua 10-15 min. Se muuttuu kovaksi ja irrota ihoa repimättä ylöspäin sentti kerrallaan ja huomaat, kuinka mustapäät nousevat huokosista munanvalkuaispaperiin kiinni. Huuhtele kasvosi raikkaalla kylmällä vedellä ja desinfioi neoamiseptilla mätäpäät ja laita niiden päälle Bacibact-voidetta vähän ja anna niiden kypsyä ja kuivahtaa. Clearasil auttaa myös jälkihoidossa ja terveellinen, vähähiilarinen ruoka (siis ei valkoisia jauhoja, sokeria ja rasvaisia juustoja sekä lasagnea ...). Katso englanninkielinen ohje tästä https://www.youtube.com/watch?v=X2xc0MKTKF8

    • Anonyymi

      Edullinen, mutta hyvä kosmetologi Kuopiossa?
      Ehdotuksia.

    • Anonyymi

      Yrityksen kunniaa ei voi loukata mutta yrittäjän kunniaa voi. Rikoslaissa on myös kriminalisoitu tilanteet, joissa elinkeinotoiminnassa käytetään omaa tai toisen elinkeinotoimintaa koskevaa totuudenvastaista tai harhaanjohtavaa ilmaisua ja siten aiheutetaan toiselle elinkeinonharjoittajalle vahinkoa.

    • Anonyymi

      Missäs voi poistattaa karvoja. Haluan täysposliinin
      Mies 49

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      254
      4659
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      78
      3105
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2483
    4. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      28
      1873
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1777
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      85
      1497
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      85
      1295
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      143
      975
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      958
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      894
    Aihe