Sipilä ei kuuntele suomalaisten naisten huolta näistä irakilaisista ja somalaialaisista nuorista miehistä. Nyt saadaan jatkuvasti lukea lehdestä näiden matujen ahdistelusta. Se tuntuu meistänaisista niin ällöttävältä ja vastenmieliseltä.Me emme voi sietää tällaista eläimellistä käytöstä. Koska pääministerimme ei piittää tästäasiasta pätkän vertaa, on johtopäätöksenä se, että Sipilä ei välitä suomalaisten naisten huolista eikä anna mitään arvoa koskemattomuudelle.
Turha kuvitella, että saa enää ääniämme vaaleissa. Petturin tie on lyhyt.
Turha kuvitella, että saa enää ääniämme vaaleissa. Petturin tie on lyhyt.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eipä kuuntele Orpo, Stubbi ja Soinikaan. Näitä ministereitä ei kiinnosta suomalaisten naisten turvallisuus.
Mutta eipä kiinnosta Sanni Gran-Laasostakaan eikä Toivakkaa,, vaikka naisia ovatkin. Heidän kun ei itse tarvitse liikkua pimellä työmatkoja. Ministerin Audin kyydissä ei ole pelättävää.
SSS-hallitus porukalla saattaa olla ainakin vaikuttimiensa perusteella salainen fantasia jossa he samaistuvat rikastuttajiin naisen kautta ja se jos olisi totta niin kolmikertainen yök.
Ei ole yllätys. Toimin "keskustalaisten" johtamassa yrityksessä ja naiset olivat kaikessa miehiä vähäarvostetumpia, vaikka naiset tekivät työt. Miehet vaan keräsivät pisteet.
Onpa sekavaa puhetta.
Suoritettujen kyselyjen perusteella suomalaiset naiset suhtautuvat turvapaikanhakijoihin selvästi miehiä myönteisemmin.