Seuraavia vaaleja varten Muutos 2011 pitää perustaa uudestaan ,muta nimellä "Suomidemokraatit".
Muutos pitää nimetä "Suomidemokraatit"
18
190
Vastaukset
- pörpötipöö
Yhden asian puolueella (suomidemokraatit) ei tässä maassa ole tulevaisuutta. Siksi toiseksi, Muutos ei ole mikään sosiaalidemokraattinen puolue joksi se kyseisestä nimestä miellettäisi. Muutos on nimenä hyvä, siihen jokin muu lisä kuin vuosiluku. Ja tällä hetkellä tietääkseni puolue käyttääkin nimeä Muutospuolue.
- Muutospuolue
Muutospuolue on hyvä nimi ja kun muistetaan alkuperäinen agenda, eli sitovat kansanäänestykset käyttöön, niin se kertoo jo muutoksesta. Terästettynä EU-vastaisuudella sekä maahanmuuttopolitiikan järkeistämisellä, niin eipä muuta enää tarvita, jotta Suomen ongelmien ratkomisessa ollaan jo pitkällä ja nimenomaan suomalaisten eduksi.
- Mies_itästä
Minä ehtotan nimeksi Suomitemokraatit. Kunnon suomalainen ei osaa sanova pehmeetä teetä, se on herrojen kotkotuksija.
Minäkin kannatan tätä ideaa myös että Muutos 2011 nimi vaihdetaan Suomitemokraatteihin.Koska se on jotenkin sopivampi ja dynaamisempi.
- Vihkiytynyt
Suomidemokraatit tulee olemaan mustahevonen seuraavissa eduskuntavaaleissa mikä on ennakoitavissa jo 2017 kunnallisvaaleissa.
Tätä suomeen on kaivattu ja toivottu, olen todella iloinen että sellainen on vihdoin saatu suomeen ja aiomme ystävieni kanssa liittyä jäseniksi heti.
Muutos oli hyvä aikanaan, mutta sen perimmäinen idea on mennyt Halla-ahon sekä Hirvisaaren pesuveden mukana pois, uusi aika uudet tuulet puhaltavat ja on ajateltava Suomi ensin.
Liittykää Suomidemokraatteihin, annetaan äänemme kuulua koska tämä maa on meidän vielä.- gzgzgz
Halla-aho ei ole ikinä ollut Muutoksessa mukana, joten miten se idea on voinut mennä pesuveden mukana pois?
Muutoksella on koko ajan ollut "Suomi ensin" -ajatus ja on edelleen. Uusi puolueohjelma rakennettiin pääosin kansalaisten ääntä kuunnellen. Se uusi puolueohjelma löytyy tuolta:
http://muutospuolue.fi/puolueohjelma
Moni varmaan huomaa että ohjelma on pitkälti sama kuin SD:n ohjelma. Tämä taas johtuu siitä, että ilmeisesti Suomidemokraatit ovat huomanneet kuinka hyvä ohjelma Muutoksella on ja ovat sen suoraan kopioineet, muutamia lauseita siihen lisäämällä. Muutoksen ohjelma kun hyväksyttiin puolueen kokouksessa marraskuussa, hyvissä ajoin ennen kuin SD julkaisi "oman" ohjelmansa!!! - pörpötipöö
??? Kuinka moni oikeasti haluaa olla mukana uusdemareissa?
Ainakin itselläni tuo nimi tuo mieleen SDP:n eli demarit. Ei hyvä, ei ollenkaan.
- eipersuja
Uudessa puolueessa ei saa olla mitään persuihin liittyvää. Muutoin kansa pitää sitä samana kusetuksena.
- Halla-ahonäänestäjä7
Ilman muuta SUOMIDEMOKRAATIT
nimittäin muutos voi olla myös muutos huonompaan
mutta vielä tämän vuoden puolella
MIHIN VOI KULUTTAA JOTAIN
HOMMAFORUMIN JOULUPATA, MUISTAKAA
http://oma.pelastusarmeija.fi/joulupata/12-3575
mistä voi paljon enemmän säästää
Arkkipiispa vertaa Suomea natseihin
http://jplehto.puheenvuoro.uusisuomi.fi/208958-mita-arkkipiispa-makinen-sanoi-natsikortti
EROA KIRKOSTA, TÄMÄ EI LIITY SIIHEN OLETKO USKOSSA, VOIT USKOA KUULUMATTA ARKKIPIISPALAISIIN
http://eroakirkosta.fi/ https://www.eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/erolomake - juhakin
Ehdotan nimeksi Suolidemokraatit rp.
- ö-ö-ö
Ettei peräti suoli24demokraatit?
- Mitämiksi
Jos järkevästi ajatellaan, pienpuolueet eivät tule koskaan saavuttamaan mitään suomen kokoisessa maassa, ainoa tie on yhdistyminen eli kansankielellä lyödään hynttyyt yhteen ja saadaan lisää voimaa. Toisaalta Piraatit ovat suurin pienistä mutta sekoittuu kansalaisten mielissä ituhippeilyyn eikä täten voi suurelti menestyä.
Ipu ja Suomidemokraatit yhdistyessään voisivat saavuttaa jo sellaiset saapikkaat että sillä yhdistelmällä tulisi pääsemään pitkälle eduskuntaan saakka, mutta sortuvatko tässäkin pienpuolueiden syntiin että tuumakaan ei anneta periksi, toivotaan ettei ! - Halla-ahonäänestäjä7
Suosittelen että ette päästä IPUA eli KEPUA muutosliikkeisiin, kyse on YYA-kauden aikaisista neuvostokauppa-pariisiin-rauhansopimus-liikkeestä IPU joka siis on vain sukset ristissä ESKO AHON JA HEIKKI HAAVISTON vietyä KEPU-SUOMEN EU:HUN
Hyvät Yle, Hesari, Atte Jääskeläinen Yle , muut suvakkiuutiset ...
Olette aikaisemmin julkaisseet mm. Immosesta tehdyn tutkintapyynnön
PYYTÄISIN ETTÄ JULKAISISITTE OHEISEN TUTKINTAPYYNNÖN EPÄILYSTÄ ETTÄ POLIISI VALEHTELEE
VIRKA-ASEMAANSA HYVÄKSIKÄYTTÄEN
http://uutismaailma.com/krpn-ylikomisario-thomas-elfgrenista-tehty-kantelu-eduskunnan-oikeusasiamiehelle/
http://mvlehti.net/2016/01/07/thomas-elfgrenista-kantelu-eduskunnan-oikeusasiamiehelle/- kaikkimukaan
Suomidemokraatit on matkimista Ruotsista, keksikää nyt jotain ihan itse.
IPU olis tosi hyvä jos mukaan lähtisitte, lyhyt ja ytimekäs nimi joka kertoo tavoitteen,
liittykää IPUun, uutta puoluetta ei tarvita,
lukekaa tavoitteet ja miettikää oletteko samoilla linjoilla?
http://ipu.fi/eduskuntavaalit-19_4_2015/itsenaisyyspuoleen-eduskuntavaaliohjelma-2015/
kertokaa mikä ei miellytä?
Vain yhdessä meillä on mahdollisuus päästä eduskuntaan ja vaikuttamaan maamme asioihin,
nyt on IPUunkin uusi pj, haussa joten yhteityölle olisi tilausta. - yksi.toimijoista
Näillä näkymin ei ole mitenkään varmaa että Muutoksesta tulee Suomidemokraatit. Näkyy olevan turhaa touhotusta muutamilta koko yhdistymishomma. Mikäli tämä yhdistyminen ei toteudu, Muutos jatkanee omanaan ja Suomidemokraatit omanaan. Eri asia sitten tekeekö jompi kumpi jonkun muun kanssa yhteistyötä vai ei.
- kekeep
Erillisinä vaikka sama puheenjohtaja?
- jytkYPekka
Persudemokraatit olisi sopiva nimi uudelle populistiporukalle
- eutoops
Souminatsit on hyvä nimi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk802847Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna911666Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll731461Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.641395- 1291345
- 1461246
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1581220Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j921122Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur771118- 741107