Jos miehelle ei kerro

selväsanaisesti missä mennään, että on tunteita, niin mies tulkitsee että välit ovat pohjimmiltaan muodollisen ystävälliset. Pätee melkein kaikkiin miehiin. Ei kannata nähdä epäystävällisyyttä ja torjuntaa miehen käytöksessä, jos välit ovat pinnalliset.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oikeassa olet, Ville .

Äänestä
  • tosi on,ukot tarvii vihjeen vähintään.

    Äänestä

Yleispätevä ilmaus. Sama pätee naisiin.

Äänestä

Ihana nimimerkki:D "ValistajaVille". Mutta samahan pätee naisiin. Ylipäätänsä, kun on tunteita, ihminen on epävarma itseensä kohdistuviin mahdollisista vastatunteista. sitä kun epäilee aina omia mahdollisuuksiaan. Ja, jos ajatellaan, että mies on komea ja raamikas - sitä vähemmän uskoo omiin mahdollisuuksiin. Ja jos siihen vielä lisää "virallisuutta" ja yleistä kohteliaisuutta, niin ei erkkikään tai emmakaan ota selvää. Aivan mahdoton tilanne. Jos jompikumpi tai kenties edes kumpi ota lusikkaa kauniiseen käteen, niin se on voi voi

Äänestä
  • Olet ihan oikeassa nimimerkki "IkäväKylläkin"!

    Äänestä

  • Lisään vielä, että nää bilehile Danit sun muut Skandinavian Hunksit ovat asia erikseen, jotka taas eivät käsitä sitä, että joku ei ole heistä kiinnostunut.

    Äänestä

Paitsi, että naisen elekielestä voi lukea paljonkin jos haluaa.

Äänestä
  • ;-D ....muistakin lukea läksysi mies. Välillä olen niin virallinen ettet huomais..ja koska menen kipsiin...mutta se tulee läpi välillä...

    Äänestä

Eipä se nainenkaan tiedä asiasta sen enempää. Toisinaan vaan mennään vaiston varassa ja katsellaan. Katseet kertovat mielestäni paljon ja jos ne alkavat hapuilemaan, silloin tulee epäröinti. Eli, mikäli liian pitkiä katseita-kiinnostunut, jos ne loppuvat-enkö kelvannut? Toinen on puhetapa, liian puhelias tai menee lukkoon tavatessa, mutta katselee edelleen..mitä siitä sitten pitäisi päätellä-varsinkin jos on kaikille kohtelias yleensä? Eihän näistä selkoa ota-itse jännitän ihastustani takellen puheissani, sotkeutuen ajatuksissani. Vaikeuttaa kahden perimmiltään "hiljaisen" ihmisen tutustumista tosissaan:(

Äänestä

Ihan sama juttuhan se on toisinpäinkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ValistajaVille kirjoitti:

selväsanaisesti missä mennään, että on tunteita, niin mies tulkitsee että välit ovat pohjimmiltaan muodollisen ystävälliset. Pätee melkein kaikkiin miehiin. Ei kannata nähdä epäystävällisyyttä ja torjuntaa miehen käytöksessä, jos välit ovat pinnalliset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu