c 200D-95 Ei sammu virta-avaimesta.

Elikkä ongelmana on ettei mersu sammu virta-avaimesta. Keskuslukko toimii kaukosäätimellä mutta ei avaimella, valojen korkeussäätökin toimii normaalista.
10122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Alipaineservo? Toimiikos pysäytinlaite tässä mallissa alipaineella? Olisiko vuoto jossakin letkusssa/liittimessä/venttiilissä
???

Äänestä
  • Toimii alipaineella sammutus. Kaikki näkyvillä olevat letkut näyttäs olevan ehjät, enkä keksi mistä ja miten vikaa alkas etsiin.

    1Äänestä

  • Sammuttimen kalvo puhki. helppo vaihtaa.

    Äänestä

  • Miten voi varmistaa että puhki on?

    Äänestä

Taas noita mesen vikoja!

Äänestä
  • Eieieieieieie.......Ei mesessä OLE mitään vikoja. Paras auto maailmassa. Provopettereillä ei vaan tule uni silmään juuri nyt........

    Äänestä

Kääntää virta-avaimen sammutusasentoon, jos ei sammu, kalvo on puhki.

Äänestä
  • Niin....Tai todellisuudessa mesen sähköjärjestelmä reistailee totuttuun tapaansa.....

    Äänestä

  • No voi pazka, ton mesen mittariin kertyny 1,2 miljoonaa km ja ensimmäinen sähkövika. Tuleeko seuraava sähkövika taas sitte 2,4miljoonan kohdalla?

    Äänestä

Moottoritilassa on tappokytkin jotta siitä vaan vaijeri sisälle niin ei tarvii korjata mitään :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MikäMERSUAvaivaa kirjoitti:

Elikkä ongelmana on ettei mersu sammu virta-avaimesta. Keskuslukko toimii kaukosäätimellä mutta ei avaimella, valojen korkeussäätökin toimii normaalista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu