Nyt räsähti: kolaritestit täyttä vilunkipeliä.

Koko pakka vedetty hihasta! Setä Samuli tutkii asiaa...
14117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Onko toyjotan valmistamat lepakkoautot ainoa oikea valinta, patmannikin luotti lepakkoautoon nin kuin isis nykyään näyttää luottavan.

Äänestä

Ja VW taas asialla? TÄ

Äänestä
  • Luultavasti manipuloineet kolaritilastoja, esim general motors suhde miljoonasta autosta 524 ,volkkarilla vain 34, ei kukaan usko tuollaiseen lukuun.

    Äänestä

"kolaritestit täyttä vilunkipeliä"
Joutuuko Toyotakin käpälälautaan kolaritesteistä vai onko kyseessä taas jonkun teinin puutteellisesti ymmärtämästä uutisesta vetämä johtopäätös? Missään ei liene valmistajien itsensä tekemiä kolaritestejä käytetty mittarina autoja toisiinsa verrattaessa. Ei ainakaan Euroopassa, eikä Pohjois-Amerikassa.

Äänestä

Rusinaksi männöö moni merkki, kun tärräyttää perseeseen! Saabi taitaa olla turvallisin maantiellä jossa säilyy henkissä, jos tömähtää!

Äänestä

Tilastoharhautusta epäillään!

Äänestä
  • NÄMÄ TÄMMÖSET KOMMENTIT TÄÄLLÄ SUUNTAAN JA TOISEEN TAITAA KUULE OLLA KÖYHIEN VAPINAA...MINÄ KUN OLEN KOKENUT MOLEMMAT...KYLLÄ NE MUTIAISET TÄÄLTÄ HÄIPYY,KUN EKA PAKKASET TULEE...SUOMEN HIENO KANSALLISLINTU LENTÄÄ RUUAX PERÄSSÄ...

    Äänestä

Tämä juttu liittyy kauppalehden uutiseen tilastojen manipuloinnista jonka mukaan vw ei joudu onnettomuuteen juuri lainkaan, miljoonasta autosta vain 34 kolahtaa. muilla autonvalmistajilla luku on satakertainen.

Äänestä

VW pärjää mainiosti kolaritesteissä,aina täydet pisteet, maanteillä ei kolise juuri lainkaan. Tilastoharhaako vaiko manipulointia.

Äänestä

Maailman kauheimman ihmispedon perustama autotehdas jatkaa perustajansa viitoittamalla tiellä. Maailman kaikkien aikojen suurin huijaus ja koko ajan jotan valehtelua ja petosta kuuluvat Volkswagenin yrityskulttuuriin.
Tämä Nazisaksan viimeinen jäänne olisi nyt aika haudata lopullisesti.

Äänestä
  • Nyt menee tarina oudoksi, vai nazi!???

    Äänestä

Taas on joku amisvajakki asialla joka ei ole oppinut vielä kirjoittamaan "Toyota".

Äänestä

Onko totta että aisat vahvistettu vain kuljettajan puolelta kolaritestien takia? Vaikea uskoa että näin olis.

Äänestä
  • Kaikki on sallittua VW tehtaalla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tääkinvielä kirjoitti:

Koko pakka vedetty hihasta! Setä Samuli tutkii asiaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu