Putin läväytti natokuolaajia!

Niiltä sylkee nyt kummastakin päästä tavaraa ulos... Pohjola voidaan tuhota tuhansien kilometrien päästä. Siis natosuomi. Puolueeton Suomi turvassa. Täyspäiset tienneet tämän aina.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tätäköhän se Niinistökin myötiään soittelee Putinille ja pelkää maitten suhteitten puolesta.
Kannattais soitella vähemmän, ettei naapurin isäntä hermostu turhasta häirinnästä, varsinkaan kun ei ole mitään (uutta) asiaakaan. Vladimirillä on tärkeämpääkin tekemistä.

Äänestä
  • Jos älysi perua Krimi uhojaan?

    Äänestä

  • Viro-trolli oppi jo kirjoittamaan "kuolaaja" oikein, kun eilen neuvoin. Eilen aloittaja-trolli kirjoitti sen "kuolaja".

    Äänestä

Äkisti Venäjäsuhteet kuntoon ja uhoojille lopari. Eletään turvassa!

Äänestä

Militärismi eristää Venäjän lopullisesti muusta maailmasta. Ystäviksi jäävät muutamat diktuurivaltiot: Pohjois-Korea ja Syyriasta al Assad osa sotilaista.

Äänestä
  • Jatka tollo polvet ruvella rukouksia, mutta ei ne toteudu! Valota vähän, mitä on olla noin harhainen?

    Äänestä

  • Hoidontarve kirjoitti:

    Jatka tollo polvet ruvella rukouksia, mutta ei ne toteudu! Valota vähän, mitä on olla noin harhainen?

    Venäjä on todennut jopa kansainvälisen tieteellisen työn (NATURESSA kirjoitus) ja kulttuurityön (Suomen kulttuuriyhteistyön tekijät Suomen uutisessa) olevan Venäjälle vaarallista länsimaisen ajattelun soluttautumista Venäjälle. Venäjä eristäytyy. Ja kuka nyt vainoharhaisten venäläisten kanssa rupeaisikaan yhteistyöhön. Mutta onhan heillä Kiminsä.

    Missään kansainvälisessä tieteellisessä julkaisussa ei ole venäläisiä nimiä. Sitä enemmän löytyy kiinalaisia , eteläkorealaisia ja japanilaisia .

    Äänestä

  • Juuri niin. Venäjä ei tunnu kiinnostavan yhtään se, että joku maa haluaisi olla sen ystävä. Sotilaallisella uhalla painostetaan valtioita.

    Äänestä

  • Deronda kirjoitti:

    Juuri niin. Venäjä ei tunnu kiinnostavan yhtään se, että joku maa haluaisi olla sen ystävä. Sotilaallisella uhalla painostetaan valtioita.

    Venäjää närästää, kun Nato hiipii porstuaan!

    Äänestä

Nyt natokuolaajien natohaaveet naurettavia ja vahingollisia!

Äänestä

Natosuomeen ohjukset vaikka Moskovasta. Mittikää natokiimaset!

Äänestä
  • Haista limainen vittu, Venäjäkiimavajakki.

    Minä en ole Suomen Nato-jäsenyyden kannattaja. Siitä huolimatta en hyväksy kaikkia Venäjän toimia niinkuin te äärioikeistolaiset kusipäät. Venäjää saa kritisoida niin kuin USA:kin. Imekää munaa, kaikki sotahullut natsien kätyrit!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rautalangasta kirjoitti:

Niiltä sylkee nyt kummastakin päästä tavaraa ulos... Pohjola voidaan tuhota tuhansien kilometrien päästä. Siis natosuomi. Puolueeton Suomi turvassa. Täyspäiset tienneet tämän aina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu