Länsimailla uusi ongelma

Länsimaiden painajainen näyttää toteutuneen. Taistelut Ukrainassa ovat tyystin loppuneet. Mistä nyt voisi syyttää Venäjää, jotta Venäjän vastaisille pakotteille saisi perusteluja? Jostain se varmasti keksii keinon, kuinka taistelut saataisiin taas aloitettua.

3

67

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Krasduk

      Oletko vähän yksinkertainen vai muuten vaan tyhmätrolli?
      Sakari muisteleppas mistä ne pakotteet tuli?

      • raaolista

        Suomelle ne tuli, kun haluttiin työntää kieli Obaman perseeseen ja tuhata Venäjän vietimme!


      • "Sakari muisteleppas mistä ne pakotteet tuli?"
        Kaikki alkoi siitä, kun Ukrainan laillisesti vaaleilla valittu presidentti syrjäytettiin länsimaiden tukemalla vallankaappauksella. Kun Ukrainan venäjämieliset eivät voineet tällaista vallansiirtoa hyväksyä, syntyi taistelu heidän ja Ukrainan hallituksen välillä. Kyse on Ukrainan sisäisestä kiistoista, eikä Venäjä ole siihen millään tavoin syyllinen. Länsimaat kuitenkin ovat levittäneet väitteitä, että Venäjällä olisi joukkoja Itä-Ukrainassa, vaikka paikalla olevat ETYJ-tarkkailijat eivät ole voineet esittää siitä mitään todisteita. Näiden olemattomien venäläisten joukkojen takia länsimaat saivat kuitenkin hyvän tekosyyn asettaa Venäjälle pakotteita.
        Krimin liittyminen Venäjään puolestaan tapahtui täysin laillisesti, sen jälkeen kun kansanäänestyksessä ylivoimainen enemmistö krimiläisistä oli sitä kannattanut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1211
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      88
      843
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      774
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 31
      603
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      541
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe