Huomenta M... nainen
sesama
41253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
tietenkään pakottaa ikävöimään, mutta miksi julkaista se tuolla tavalla??En minäkään pahemmin ikävöi, mutta voin kirjoittaa ystävälliseen sävyyn silti.Biisi sinulle M-naiselta.
https://youtu.be/539dWR_-xF0
Yrität taas esittää parempaa kuin olet, niinhän koko elämäsi. Olet vittumainen muija, etkä siitä miksikään muutu.
vittumainen. :)
Näinkö ulkopuolinen minut näkee? Siltäkö elämäni näyttää? Sinähän sen tiedät, vaikkei pitäisi.
Sitä itse kuvittelee olevansa oikeudenmukainen mutta onkin epäaito ja vittumainen muija. Kyllä minäkin kamppailen itseni kanssa. Siipiä vailla oleva motoristimimmi ja kiltti suorittaja supisee vuorotellen korvaan ja ottaa painimatsia.
Muiden ihmisten on niin helvetin helppo arvotella toisen elämää. Oman elämän eläminen, niin kuin itse sen haluaa elää muita kunnioittaen, ei ole todellakaan helppoa. Kaikki vain arvostelee, kaikkialta sataa neuvoja: tee niin, tee näin. Ole sitä, ole tätä. Et ole kunnollinen se ja se. Olen liian jääräpää kun en usko. Mutta jos uskon, mulla ei ole omaa tahtoa. Intuitio katoaa jonnekin, sitä muuttuu vain massaksi.
Haista sinä vittu.
Chillaa hey babe! Älä nyt leikistä suutu. Missäs sitä pääsis nuuhkasee?
Niin se varmaan häätyy tehdä. Chillata, elämä on liian lyhyt ei-chillaamiseen.
Ja silti kantaa se vastuu, sellaista mukavaa tasapainoilua.
Sinä olet kyllä polulla, jonka päässä on pelkkää mustaa. En halua puuttua siihen millään lailla, voin vain toivoa, että ymmärrät tukeutua elämässäsi oleviin ihmisiin ja hakea apua. Tiedän ettet sitä tee, koska perhana, sehän tarkoittaisi että pitäisi ottaa jonkinlaista vastuutakin. Ja koska luultavasti et edes ajattele tekeväsi väärin.
Mutta onneksi aina voi chillailla.
M naista aina mollattu. Mollaukset olen ottanut itseeni.
Tunteita tuuleteltu on kyllä kovasti.Mihinkäs sitä,jos ei voi suoraan sanoa,kun tänne.ei kannata ottaa niin helvetin tosissaan.
Pitääkö pyytää anteeksi olemassa oloaan..
Ei..
Olen Minä
herkkä , tunteellinen
Minulla on tarpeeni kirjoittaa
Mietin olenko niin kamala ihminen, ettei sielusi kestä minua..
EI , en minä ole kamala ihminen..
Täynnä lämpöä ja rakkautta
Ymmärrystä..
Vaan kuinka saisin sinut ymmärtämään..
Anna ihmisen olla sellainen kuin on , kun et voi siihen vaikuttaa
Yritä ymmärtää , anna olla
Kyllä sinä tiedät..
Näettekö ihmiset! Tällaista diipadaapaa kirjoittaa ja käyttäytyy aivan toisin!
Huomaan että kuljet syvissä soissa..
Otat palstailun liian vakavasti.
En ole sinun "kaipaamasi" henkilö.
Ei yhdistäviä tekijöitä.
Huomaat aivan väärin, mulla on asiat kunnossa. Toisin kuin sinulla palstapsykologi!
Jätä sitten negailut..
Mitä sinä välität ihmisestä jota et edes ikävöi..
Kuitenkin vaivauduit kirjoittamaan ja viestimään hänelle.
Huokuuko viesteistä välittäminen? Ajankuluksi vittuilen.
Ja mitä se kertoo sinusta ihmisenä??
Ilmeisesti koet olevasi häntä parempi ihminen..
Raskasta elää jos joutuu kantamaan tuollaista pahanolon taakkaa.. Jos pitää aikansa kuluksi veetuilla..
Onhan tuokin tietysti tapa purkaa sitä omaa sisintä.
Menee kyllä hyvät energiat hukkaa palstaillessa.
Kertoo, että olen selväpäinen normaali ihminen, joka kannattaa perinteisiä arvoja, mitä nyt Suomessa on valloilla ja opittu. En koe olevani muita parempi, vaikka olen ja ei ole raskasta. Palstakin tarvitsee energiaa: https://www.youtube.com/watch?v=Nnjh-zp6pP4
Sittenhän kaikki on hyvin..
Jokainen repiköön energiansa miten parhaakseen näkee.
Ja minäkin kirjoitan vain omista tunteistani..
Ei sulla ole tunteita. Jääköön tämä keskustelu tähän. Minä sain viimeisen sanan, niin kuin tapana on.
Itse taidat olla pelkkää jäätä kun saat kiksit palstaveetuilusta..
Ethän sinä edes tunne minua..
Tyylisi "hajoita ja hallitse"ei pure minuun.
Jonkin asteisesta palstaharhasta taidat kärsiä nyt..
Ok! olet varmaan oikeassa joskus, kun neuvot sokealle tietä.
No niin..hankkisit sinäkin sen naisen itsellesi niin olisi jotain järkevämpää tekimistä..
Niin, minäkin naisen itselleni, kuten M...-nainen. Siinähän sitä on tekimistä, kun kielet lipsuttaa.
Ja sinä jäät ilman minkäänlaisia lipsutteluja..
Jos olet aina noin tyly kaikille.
so_______
Voi miksi et nää , rakkaus on vastaus kaikkeen..
Niin, https://www.youtube.com/watch?v=Yi52HjJbwVQ
Mukavaa päivänjatkoa.
Minulla on ikävä, mutta päällimmäinen tunne on silti helpottuminen. Hyvä kappale. Ja ikävä varmaan pysyy pitkään.
tommoset viestit.
ilkeillä sille.
Monen päivän tauko täältä ja ekana törmään tähän aloitukseen, joka muistuttaa siitä miksi olen täältä pois pysynyt. En saa linkkiä auki, mikäs juttu/biisi sieltä löytyy?
Joku nolove-biisi. Ihmettelen, että ihmiset ei osaa käyttää -maalaa-liitä-toimintoa vielä tänäkään päivänä...
Olen huomannut jo kauan sitten. Älä huoli, en minäkään ikävöi enää sinua. Kaunista päivää.
Huomenta :) . Ikävä -palstalla on muutenkin kaikkea sekavaa. Onko sillä väliä mille palstalle kirjoittaa.
kertoo että ei tunne enään.
Jokaiselle on oikeus omiin tunteisiin. Jos tunteen haluaa täällä jakaa, niin tuskin on keneltäkään muulta lukijalta pois. Jos ap koki tärkeäksi tuon ilmoittaa niin oikeus hällä oli siihen. Itse en viitsi nykyään sanoa mitään. Mä olen viikkoja poissa, nyt oli sellainen hetki et teki mieli kailottaa koko maailmalle että mä juon aamulla kupposen kahvia :) sellaista vaan. Heippa!
Rehellinen, kuitenkin loukkaamatta, hyvällä tavalla rehellinen, se on aina tärkeintä.
ajatusta.
sinne samaan paikkaan.
Mille suunnalle haistattelit?
toisen paha mieli on sit sun hyvä mieli?
M nainen saispa halata sinua ;)