Tuntuu, että on voimat vähissä

uuvuttaa

Hei,

toivoisin vinkkejä, miten jaksaa paremmin.

Olen tällä hetkellä flunssassa. Mies ei millään ymmärrä, että tarvítsisin lepoa vaan jatkuvasti kiukuttelee kaikesta. Olin jo loppuviikon flunssassa koulussa ja maanantaina minun pitäisi mennä uuteen harjoittelupaikkaan, sekin stressaa. Alkaa näyttää tämän viikonlopun perusteella ja muutenkin menneisyyden perusteella, etten taida enää pystyä jatkamaan miehen kanssa. En vaan enää jaksa häntä, hän on jatkuvasti kiukkuinen ja ikävä ihminen.

Mutta mietinkin, että jos nyt viikonloppuna tulee ero, miten jaksan tälläisessä tilanteessa, kun olen itkuinen ja surullinen? Pitäisikö minun sitten maanantai-aamuna mennä lääkäriin ja toivoa sairaslomaa? Vai yrittää jaksaa harjoittelussa surusta ja pahasta olosta huolimatta? En voi noin vaan keskeyttää harjoittelua ilman kunnon syytä, sillä siitä tulisi karenssi.

Tuntuu, etten vaan jaksa enää...pakko jaksaa, mut en todellakaan halua olla mitenkään "korvaamaton". Haluaisin välillä olla yksin ja levätä. Haluaisin parantua flunssasta. Lisäksi pelkään, että onko minulla kasvain..korvani taakse on ilmestynyt outo-ehkä kasvaimen tyylinen juttu. Pitää kai tuokin asia selvittää joskus, mut nyt ei riitä voimavarani kunnolla siihen.

0

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

        Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
        Joensuu
        14
        2029
      2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

        Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
        Ikävä
        63
        1405
      3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

        Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
        Maailman menoa
        102
        1379
      4. Toivoisitko Rakas vielä?

        Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
        Ikävä
        68
        1225
      5. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

        Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
        Kotimaiset julkkisjuorut
        5
        1151
      6. Ihan pieni näkeminen vaan

        👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
        Ikävä
        31
        997
      7. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

        ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
        Ikävä
        52
        996
      8. Koska tajusit silloin aikanaan

        että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
        Ikävä
        47
        981
      9. Keskustelua kasteesta

        You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
        Kaste
        334
        950
      10. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

        Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
        Kotimaiset julkkisjuorut
        42
        917
      Aihe