Perussuomalaisten täydellinen romahdus, eli ns. "ANTIJYTKY" on enää ajan kysymys.
Puolueen sisäinen dilemma ja täydellinen takinkääntö on aikaansaanut ennennäkemättömän pettymyksen ja turhautumisen PS:n kannattajien keskuudessa, sekä tämän myötä romahduttanut puolueen luoman kuvan peräänantamattomasta taistelusta kotimaisten arvojen puolesta.
Puolueen fiksuimmat ja realistisesti ajattelevat kannattajat ovat siirtyneet muiden puolueiden taakse ja jäljelle on jäänyt ns. Perussuomalaisten "Rakkikoira-klikki", jonka elossa pitävänä voimana on viha maahanmuuttajia kohtaan.
Tämänkään vihan takana ei ole AITO "suomi suomalaisille-aate", vaan ennemminkin seksuaalinen turhautuminenn ja kateus/viha ulkolaisia miehiä kohtaan.
Riittääkö kuitenkaan PS:lle tällainen pieni, todellisista suomalaisista arvoista piittaamaton kannattajaryhmä, jonka ÄO on kumisaappaan tasolla, vai onko edessä kaikkien aikojen noloin puolueromahdus suomalaisen politiikan historiassa?
Perussuomalaisten romahdus?
13
146
Vastaukset
- AnttiJytky
Nostetaanpa tämä, ettei huku noiden vihapuheiden joukkoon :D)
- Mittelstufe
Timo Soini aiheutti jytkyn.
Timo Soini aiheutti antijytkyn.
Soini antoi. Soini otti.
Onneksi seuraavissa vaaleissa tieetään ketä ei ainakaan pidä äänestää.
Ja mistä niille pakolaisille löydetään töitä, kun suomalaisillakaan ei ole töitä? Ei niitä työpaikkoja säästämällä tule. Soinin olisi pitänyt ottaa oppia eräästä itavaltalaisesta joka aikoinaan näytti miten temppu tehdään. - Oulussa
Timo ja Sergei otto snapsin.
- AnttiJytky
Nostetaanpa tämä taas ylös :D)
Kylläpäs tissiposket ovat nyt hiljaiseksi menneet, kun eivät saa aikaiseksi tähän ketjuun kunnon kommentteja. - missä.mättää
Suomalaiselle työttömälle ei työ kelpaa, on ollut viime aikoina sellaisia viestejä että puolet ei edes ota yhteyttä kun tarjotaan työpaikkaa.
- uhshvusdVÅUDHS
No jos siitä saa enemmän käteen kun ansiosidonnaisesta, niin otan heti. Miellään kumminkin sellainen 3000 e kuusa tai enemmän.
Olen hakenut useaakin työpaikkaa, mutta valitettavasti kunnolliset työpaikat menevät hyvä-veli järjestelmällä ihan järjestäen.
Jonkun pitäisi valvoa ainakin valtion työpaikkojen täyttöä.
- kurajaa
Kyllä kai kaikenmaailman urakoitsijat töitä tarjoo mutta siitä tarvis saada rahaakin. Ei kait me tulla tekeen kenenkään urakoitsija raukan huonoja tarjouksia.
- AnttiJytky
Työttömistä 78 % persuja?
Kertookohan se jostakin?
En voi olla tuntematta myötähäpeää.- ota.natsikortti
Saas nähdä mihin suuntaavat seuraavaksi kun ensin
pettyivät demareihin ja nyt persuihin ja hyvää
valinnanvaraa ei ole tarjollakaan?
- MaijuKirppu
Nyt pitäisi hakeutua Venäjän suojiin ja luottaa siihen että Putin pistää asiat järjestykseen Euroopassa.
Jyrkkä ei persuille ja Natolle.
https://www.youtube.com/watch?v=spTqcpUn4rA
Ihan liikuttavaa kuunnella tätä mahtavaa laulua, joka on vuosikymmenten saatossa totuttu kuulemaan suurien voittojen yhteydessä.- sussiunakkoon
Hehee. Venäjän tapa laittaa tyhmät lampaat ajamaan asiaansa lopulta johtaa lampaidenkin teurastukseen. Onneksi teitä on niin vähän että päämäärä ei ikinä tule toteutumaan. Tämä ei ole kehitysmaa kuten Ukraina.
- MaijuKirppu
sussiunakkoon kirjoitti:
Hehee. Venäjän tapa laittaa tyhmät lampaat ajamaan asiaansa lopulta johtaa lampaidenkin teurastukseen. Onneksi teitä on niin vähän että päämäärä ei ikinä tule toteutumaan. Tämä ei ole kehitysmaa kuten Ukraina.
Eikös se ollut suomi, joka laittoi ne lampaansa sinne kannakselle asiaansa ajamaan kesällä -44?
Sieltä tultiin sitten niin lujaa takaisin ettei edes normitarpeitaan ehditty suorittamaan rauhassa.
Tästä tulevat sanonnat juosten kustu ja kannaksen halkijuoksu.
Matkaa oli 100 km ja keskivauhti Länsi-Kannaksella 10 km/päivä.
Puna-armeijan puolustukseksi sanottakoon, että heillä oli paljon raskaampi varustus juostessa ja suomalaiset heittelivät entisiäänkin pois.
Hmmmmmm..... mitä sanoitkaan niistä lampaista ja teurastuksesta. - MaijuKirppu
Hmmmmmmmmm.... lampaat.......teurastus.....??????
https://www.youtube.com/watch?v=NzPBAHwFDeo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265646
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai974857Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404814Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3942398- 1312330
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv21997- 1121903
- 2561617
- 3821373
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601213