Puolen tusinan poikalaumat häiriköi pimeän aikaa pyörätiellä. Polkupyörillä pannaan pyörätie tukkoon. Lisäksi ovat alaikäisiä Tämäkö on vanhempien antamaa kotikasvatusta ikämummoja solvataan jos on yli 65 vuotias lähdetään saatolle mummojen perään missä asuu soitellaan ovikelloa luvattomasti tai ovea potkitaan.polkupyöräkin hajotettiin en päässyt töihin te toimisto antaa karenssia pitää kävellä.
poikalauma häiriköi vanhoja mummoja
häiritykst
10105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Selkäänsä nuo pojat sietäisi saada.
Nykyaikana ei saa antaa selkään, on "vapaa kasvatus" tai sitten ei kasvatusta ollenkaan.
Itse joutuu linnaan ja käräjätupaan nykyaikana valitettavasti.ikämummoja solvataan mielettömästi
Enpä ole joutunut oman kantaväestöön kuuluvan nuorison kiusattavaksi. Hyviä poikia ja tyttöjä ovat.
Eipä tossa oo aloittaja laittanu ovatko suomalaisii vai ulkomaalaisii? joten turha napista mitään.
Olisi hyvä tietää kantisten vai mamujen jälkeläisiä, niin osaisi vähän jo kauempaa nähdessään varoa. Eipä silti tässä on senverran paha akka suustaan , että kiusaamaan tulevat pennut saavat kuulla kunniansa ja poliisille soitan. Ja kännykällä otan kuvat kiusaajista ja laitan nettiin.
Kannattaa tehdä rikosilmoitus laumapojista,laumapojilla saattaa tuhoutua koko elämä estää tulevaisuudessa työpaikan saannin.pojista otetaan kuvat pyörätien tukkimisesta.jotka voidaan todistaa viranomaiselle.joitakin nuoria ärsyttää vanhojen ulkonäkö suurin osa on vanhoja yli 50 vuotiaita.ulkonäölle ei kukaan voi mitään kuka on läski ruma nasma jne. nuortenkin on tulevaisuudessa hyväksyttävä ulkonäkö muuttuu iän myötä kaikki vanhenee.nykyään nuori läskistyy ja on ylipainoisia paljon jopa lapsissa Läskiä.tällä tavalla nuori tuhoaa tulevaisuuden jos tulee rikostaustat
Pojankollit voi kaataa maahan ja istahtaa naamalle,,oppivatpahan juuttaat!
Minä saatan jopa tukkapäästä pöläyttää. Eikä haittaa vaikka linnaan joutuis, onhan eläkeläisellä aikaa vaikka siellä istua.
Aloitus on pelkkää huijausta.