Kaivelin hiukan Viinakaupan taustoja - kaverit keräävät asiakkailta arvonlisäverot vaikka eivät ole edes arvonliseverorekisterissä Eestissä.
Viinakauppa huijaa veroilla
Tarkkana_pitää_olla
4
128
Vastaukset
- enjummarra
Onko sillä sit jotain väliä?
- Onkose
Aputoiminimi...
- bigjii
alvittomaan hintaan saa ostaa yritykset
- Verohuijaus
Huijasus piilee siinä, että firma väittä maksavansa arvonlisäverot - mutta ei ole edes arvonlisäverovelvollinen - eli kerää verot asiakkailta ja panaa rahat omaan taskuun.
Mutta takana onkin yksi tunnettu suomalainen joka on hoitanut hommia samaan tyyliin aikaisemminkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437407
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543683Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623308
- 512994
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/522950Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302474IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1931861- 471541