Saarakkala veti pois

Tuulimyllyä vastaan on turha taistella. Kukaan istuva puolueen kansanedustaja ei uskalla panna hanttiin aurinkoiselle. Lopputulos on ennakkoon tiedossa.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Palaako Immonen, sitä asiaa olen miettynyt.

Äänestä

Ehkä Saarakkala viikonlopun aikana luki hallitusohjelman läpi ihan itse ja huomasi että Tynkkynen puhuu palturia.

Ehkä Saarakkala luki puolueen säännöt ja havahtui siihen että puoluehallituksen yläpuolella on puoluekokous, ja että Soini hiljattain sai yksimielisen mandaattinsa siltä.

Tai ehkä hän tajusi että Soini valittiin yksimielisesti puheenjohtajaksi kaikkien Tynkkysen kritisoimien "hallitusohjelmarikkomuksiensa" JÄLKEEN, kuuluisalla "rutto vai kolera" puheellaan.

Tai sitten Saarakkala ymmärsei että jos hallituksesta nyt lähdettäisiin, niin Soini eroaisi tehtävästään ja eduskuntaryhmästä heti. Puolue olisi täysin tuuliajolla.

Saattaa olla että hän myös ymmärsi ettei likapyykkiä pidä pestä julkisesti, vaikka sillä muutama julkkispiste heltiäisikin.

Äänestä

PoisPakkoRuotsi

Äänestä

Ajatelkaa lampaat, Jeesuskin kuoli (tai ainakin melkein), muuta käy aina ilmestymässä Kristillisen Sionismin kannattajille.

Jos vaikka Soini kuolisi (tai melkein vaikka sairastuisi , vielä enemmän )

Tuuliajollako melkein 40 kansanvalitsemaa edustajaansa , eikÖ noitten jäljelle jääneitten valitsijoilla ollutkaan äänioikeutta ?
Eikö demokratia toimi ?

Onko valittu molemmat rutto ja kolera.
Minä kierrän kaukaa ja jos Soina ei huomata vajaaksi ,niin toivon ruttoa.

Äänestä
  • Arvostan Soinia , sanojen mittainen mies.

    Äänestä

  • Miksi Soinin tarjottimella on pakolaisten lisähaku? Miksi ei synny luovia ratkaisuja nykyisten käsittelystä? Jos tietää, että esim. aika hoitaa irakilaisten kohdalla tilannetta ja ne on täällä tilapäisesti, sekin tieto on henkissäjaksamiskysymys kansalaisille. Somalit eivät näytä saaneen maahanmuuttoviraston käsittelyjen jäädyttämistä, kuten uutisoitin. Afgaanit, irakilaiset ehkä?

    Äänestä

Oliko Saarakkala pääsyt sisään kun saattoi sanoa, että veti pois ? Mitä Soinilla on asian kanssa tekemistä ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Unelmienpoikamies kirjoitti:

Tuulimyllyä vastaan on turha taistella. Kukaan istuva puolueen kansanedustaja ei uskalla panna hanttiin aurinkoiselle. Lopputulos on ennakkoon tiedossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu