älypäät ratissa

ihmettelijä52

Koska poliisi valvoo mänttiläisiä autoilijoita esim.koskelakadun,pakkaajankadun ja virtasalmentien pakkaajankadun stop merkin noudattamatta jättämistä koska olen katellut että suurinosa em.autoilijoita ei tiedä mitä stop merkki tarkoittaa ja toinen asia esim. vuohijoentien 40 nopeusrajoitusta ei noudata juuri kukaan.Toivottovasti poliisi ehtii järjestää ratsijoita Kiitos.

6

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raktorimies_vuohijoelta

      Siinähän ihmettelet!!!
      Jos ajaisit sitä neljääkymppiä niin ei tarvitsisi ohittaa.
      Mutta kun 40-alueella ajat 30:a niin varmasti meen ohi.

    • mänttä43

      ei pidä paikkaansa ajan vähän yli neljääkymppiä tarkistettu juttu niin aina joku älypää ajaa ohitse toivottovasti poliisit iskee pian

      • m4m4m4m4m4m4mm4

        Ensin valitat, että kukaan ei noudata 40 km:n nopeusrajoitusta ja jo seuraavassa viestissä kirjoitat, että ajat itekin yli neljääkymppiä. Vittu, sulta pitäs ottaa kortti pois!


    • VarmaMerkki

      Ajat Toyotallas 25km/h Siksi susta pipopää ajamme kaikki ohi

    • muumimaailma

      Ei liikenteessä ole enää kuin oikeuksia, kaikki on oikeassa, kaikki ajaa omilla säännöillään.

      Ainoa mikä on erikoista että tästä oikeudesta halutaan maksaa 1500 euroa, ihan kaikki muumit ei ole talossa siis mutta eihän raha ja järki ole ennenkään käsikädessä kulkeneet ja vanha viisauskin sanoo että ei rahan teko järkeä vaadi. Vaikka ei se 1500 ole iso raha mutta kuitenkin, se pitää sijoittaa siihen muovilappuun jossa lukee oma nimi sun muuta, oikein viranomaisen myöntämä lupa olla liikenteessä perseilemässä.

      Kun valvontaa ei olo niin paskan väliä, kaikenlaista kivaa kiusaa voi muille tehdä, kun on oikeassa niin muuthan on väärässä silloin.

    • Korttimaidonhakuun

      Jos mänttilässä käy autokoulun niin inssi pitäisi käydä ajamassa Helsingissä niin karsiutuis pois sellaisetkin jotka ei tarvi edes ehdollista karkårttia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1469
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      67
      1255
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      222
      1225
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      203
      1223
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1049
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1019
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      946
    8. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      923
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      79
      821
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      808
    Aihe