Lada Vesta. Ommuuten hyvännäkönen!
Nyt tulee kova kilpailija!
Skoodalle
658
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Laatokka on tosimiehen kulkupeli.
Juu ei. Tuskin tuodaan koskaan Suomeen. Eikä ole ketään kuka sitä mainostaisi, kun Koivulan Pertsakin on valjastettu Dacian lobbamiseen.
Eikös se Vesta ollut joku sillipurkki?
Kyllähän monet itäautot on Skodaa parempia. Myös hinta-laatusuhde on muilla itäautoilla paremmin kohdallaan. Daciakin vaikka onkin renun vanhentuneella tekniikalla, on silti kestävämpi ja luotettavampi kuin skeidan vikaantuva tekniikka.
Lada Vesta on parempi taatusti kuin mikään skeida-paskavankkuri.
Trolli (internet)
Trollaava henkilö kuvaannollisesti vetää viehettä saalisparven läpi toivoen, että joku tarttuu siihen. Myös viestejä, jotka näyttävät kokemattoman tai lapsellisen kirjoittajan postaamilta, on syytä epäillä, sillä tyhmää esittäviä trolleja esiintyy keskustelupalstoilla ja irkissä jatkuvasti. Trollaukseen voi liittyä myös viestien massalähetystä, jolloin trolli lisää foorumeille tahallaan useita samoja puheenvuoroja toisten keskustelijoiden ärsyttämiseksi.
Kyllä maahantuoja noin kopsakan näköiselle pelille löytyy. Nyt tutisee tsekkoslovakiassa lahje.
Kolmas tulokas tähän halpa-autosegmenttiin skodan ja dacian seuraksi. Uskon daciaa kuitenkin tämän pelin voittajaksi koska skoda on liian kallis halpiseksi.