Hallitus leikkaa taas työttömiltä ja antaa rikkail

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1444704468991.html

HÄVETTÄÄKÖ SIPILÄ STUBBI?

Ainiin, etehän te tunne häpeää.
14102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Toteuttavat kokoomuksen linjaa....

Äänestä

Lahjoittakaa rasvattu köysi työttömille niin ei tarvii enää viedä lisää. Pääsette eroon meistä heti.

Äänestä

Ei niitä näytä paina, ei hävetä, ei hetkauta ja tuskin kadutakaan mikään, vaikka vähimmät nyljettäisiin elävältä silmien edessä heillä olisi valta lopettaa nylkeminen, koska sitä nylkemistä itse niin täysin rinnoin tukevat, se on niin ja aamen.
Jos sota syttyy, joku politiikko tms. vast. makaa maassa verissään ja pyytää vaikka apua tai viimeistä armonlaukausta, täytyy vaan sopeutua tilanteeseen toteaa kylmän viileäsi se on demokratiaa, jatkaa omaa matkaansa laupiaana ns. Samarialaisena.

Äänestä

Vartiaisen kikka? Korvaikset lopettamalla loppuu työttömyys??!

Äänestä

JOO

Äänestä

Tiedetäänkö maalimalla, että Suomi leikkaa kaikista pieninpiä eläkkeensajia ja avannut pohjattoman mamupiikin?

Äänestä

Kolmenässän tunarien koltoset saatava maalimalla tietoisuuteen!

Äänestä
  • Häkämies tarvii leipänsä Käy muuten huonosti housut putoo väärään aikaan.

    Hallitukset ovat onnistuneet hyvin tavoitteissaan

    Työttömät ovat kaikkeen syy jos ei olisi työttömiä ei olisi työttömiä.

    - siis kun lopetan työttömyyskorvaukset työttömät loppuu ennenkin niitä sanottiin vähäosaisiksi.

    AI niin mihin nämä CV opettajat sitten laitetaan nyt kun on saatu maakuntaa näille aikuiskoulutuskeskuksille syötettyä rahaa ne kun opettavat miten töitä haetaan

    Elykeskus on ihmeissään kun on yksityöpaikka ja 200 hakijaa ei osata hakea oikein työpaikkaa

    Kyllä kai elyn mukaan pitää olla hyvä hakemus niin saadaan yksi työpaikka riittävän 200 lle.

    Valtion talous ei säästöjä tunne siellä menee hyvin opintomatkoja tehdään tunisiaan pohjoiskoreaan ja Etelämantereelle Stubbin oli lähdössä mutta ei sitten muita jouduttiin perumaan.

    Miten nämä rahat kun kerran on budjetoitu opintomatkoihin niin onhan ne käytettävä

    Nyt pojat miettisin että Thaimaa siellä on näitä


    Sinne joukolla ja on riittävän kaukana.

    Äänestä

Annetaan

Äänestä

Raamatun mukaan kohta rikkaille koittaa palkanmaksun päivä ja aikaa siihen on enää todella vähän ! .

Äänestä

Ei enää ole lihaksia vatvoa kaikkea paskanmarjasoppia,turhista aiheista
joille kukaan ei voi mitään.Hirvilupien jälkeen pitäisi olla toisenlaisia lupia
saatavilla kansalle.

Äänestä

Seuraava ehdotus onkin, että ansiosidonnainen maksetaan työnantajalle, että työtön saa käydä töissä. 9 eurolla päivä tietenkin, joka maksetaan valtion kassasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EFIPNIFEON kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1444704468991.html

HÄVETTÄÄKÖ SIPILÄ STUBBI?

Ainiin, etehän te tunne häpeää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu