Turkissa ei ole tulossa vapaita vaaleja

Nyt jo lasketaan tulosta!!! vaihka vaaleihin on aikaa!

Vaan Turkin "Assad" tapaa omiaan par aikaa!
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sinä haluaisit Turkistakin sisällisodan repivän Syyrian? Herää pahvi!

Äänestä
  • Jöönäsjästien ajatusmailma on outo!
    Natomaa maa turkki repii sisällisodallaan Naton ja koko lännen!

    Se tuskin kuitenkaan tulossa! Kurdit kuitenkin pieni vähemmistö, jota sorretaan.
    Turkiisa on oikeakin oppositio, jota vaiennetaan ja sen voima voisi jopa uhata valtaa, vapaissa vaaleissa! toisin kuin Suomentuhoa haluava Zirinovski Venäjällä, jolla kannatus on markinaalinen.

    Mutta kuten Suomessakin on huomattu, kansa äänestää joskus maan tuhon puolesta, Kun vaalilupaukset vaihtuukin vaalien jälkeen!

    Suomessa tehdään sosiaalista terroria hallituksen toimesta, turkissa sitä tehdään asein! Yhdysvalloissa oikeusjärjestelmän kautta.

    Islammia politisoi mailmassa saudiarabia! Vaihka sitä ei länsi suraan halua sanoa.
    Myös Turkissa!

    Äänestä

  • Millaista on, kun kieli on syvällä USA:n perseessä?

    Äänestä

Natsit hallitsevat Turkkia ja Venäjää. Pelkäävät rauhanmarssijoita!

Äänestä
  • Heh heh.. Sorry jöönästi mutta tuo on jo naivia!
    Venäjän demokratia on parempi kuin Suomen!
    tusrkissa ei ole demokratiaa! vaan osittainen selainen! jossa kurdit on sorrettuja
    Venäjällä on suhteessa paljon pienempi kynnys perustaa puolue kuin Suomessa!
    Suhteen 6Milj Suomessa 170Milj Venäjällä kanssaa
    Suomessa puolueraja on 20000 ja venäjällä 50000

    Turkissa ei ole presitentin vuosirajoitusta. ja kusi nousee päähään kun pitkään roikkuu, on huomattu! sama pitäisi saada myös Suomessa kansanedustajiin!
    2 kautta max

    Äänestä

EU tukemaan Turkin Diktaduuria? Rahalla ja kunnialla..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TurkkinAssad kirjoitti:

Nyt jo lasketaan tulosta!!! vaihka vaaleihin on aikaa!

Vaan Turkin "Assad" tapaa omiaan par aikaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu