Sipilän kepu synnin tiellä

KadotuksenLiekki

Miljonääri sipilän ja muun ultraliberaalin - Eva Brunin kampausta jäljittävän - ihmisvihaisen oikeiston tavoitteena on luoda "köyhien työntekijöjiden" Suomi. Kansainväisesti kyseessä on nk. "working poor" ilmiö. Ihmiset käyvät yhdessä tai useammassa työssä, josta eivät saa riittävää toimeentuloa.

Ihmisten pakottaminen köyhyyteen, jopa nälkään, tekee heistä kuuliaisia ja erittäin joustavia työntekijöitä, jotka tarttuvat mihin tahansa hommaan, jotta saisivat vuokran maksettua tai ruokaa lapsille.

Tällainen yhteiskunta ja sen tavoittelu ei ole vain vääryyttä vaan myös julmuutta sekä pahuutta. Kristillisin perinteisin termein tällaisen toiminnan edistäminen on syntiä.

Kenen palvelukseen kepu onkaan asettunut?

12

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oot_kova_itkemään

      synkkä on yö.

      Oon köyhä vasuri mä vain

      oon rahaton, mull on mieli musta täynnä mamutusta,itken vain....

    • >>Kansainväisesti kyseessä on nk. "working poor" ilmiö. Ihmiset käyvät yhdessä tai useammassa työssä, josta eivät saa riittävää toimeentuloa.<<

      Suomen oloissa noin ei tule koskaan käymään. Suomi on suurtyöttömyyden valtakunta, jossa yhdenkin työn saaminen on vaikeaa, saati että yksi ihminen saisi itselleen moniakin työpaikkoja.

      Meillä koneet tekevät fyysiset työt ja palvelut jokainen hankkii itselleen itsepalveluna. Lisäksi suurimmalla osalla on jo ennestään niin paljon tavaraa, ettei pidä edes tarpeellisena hankkia sitä lisää. Kustannuseristä suurimmat, asuminen ja autoilu eivät työllistä suomalaisia suhteessa hintaansa.

      Ainoa vaihtoehto on työn jakaminen suomalaisten (ja maahan muuttaneiden) kesken, mutta meillä ei ole edes sellaisesta haaveilevaa, saati työn jakamisen toteuttavaa puoluetta.

    • ennustustääki

      Taotaa käydä nin, että vain poliittiset murhat voivat pelastaa Suomen noiden raamatun kanssa runkkaavien saatanoiden ja homojen käsistä..

      • tääontosi

        Kommunisti havittelee tasapuolista kurjuutta kaikille, luultavammin se kurjuus on kärsittävä kommunistin itse henkilökohtaisesti. Suomi vapaana yrittäjähenkisenä maana tarjoaa kaikille samat mahdollisuudet menestyä työnsä kautta ja kerätä rikkaudet, kun halua riittää työn tekoon tai yrittämiseen.
        Suomi noiden kommunistien runkkaavien saatanoiden ja homojen käsissä ei pelasta ainuttakaan köyhää, se on tehtävä köyhän itse.


    • kepuSynninTiellä

      Nälkää näkevän hoitajan ja hänen lapsiensa toimeentulon riistäminen ja rahan jakaminen rikkaille on pahuutta.

      sipilä ja kepu ovat asettuneet sielun vihollisen palvelukseen.

      • EiKÄy

        Onyhans e kun köyhän työssä käyvän jopa 40 000 tienaavan tuloista 420 euroa vuodessa jaetaan rikkaalle 12 000 työttömyyskorvausta saavalle, niin että tuo työtön saisi työtä. Ei tuollaista voi hyväksyä. Nälänhätä tuolle köyhälle sairaanhoitajalle tulee jos tulot jää ainaostaan 39 580 euroon vuodessa.


      • kepuSynninTiellä

        Paha saa aina palkkansa mutta moni pärjäilee ihan omillaan - normaalisti köyhä hoitajakin. Eikä tämä mainittu hoitajakaan synnitön ole, luultavasti syyllistyy laiskuuteen. Mutta ei voi rukoilla omia syntejään anteeksi ellei ole synnin tielle lähtenyt, so that hoitajaa saattaa odottaa pelastuksen autuus.


    • Ei_voi_muuta

      kuin hämmästellä näitä tämän saitin kaheleita. Hulluimmat lietsovat jo murhia muutaman satasen leikkauksista vuositasolla.

      Ovatko nämä ihmiset täysin järkeä vailla vai onko niillä järkeä ensinkään?

      Kun maksaa liki puolet tuloistaan veroa noiden parin miljoonan vatkulan elatukseen ja kirkuminen "rikkaista" vain kiihtyy, niin veronmaksuhalut vain paranee.

      • eipsiinämuutavoi

        Olet oikeassa. Tarinan mukaan köyhä puuseppäkin pääsi jaloilleen tekemällä puujalat nähdäkseen oman tulevaisuutensa valoisempana.
        Köyhyyttä edeltää aina tuhlaavainen elämäntapa, josta myöhemmin kärsii koko pöhöttynyt vartalo. Pelastuksen tarjoaa oma päättäväinen asenne ottaa itseään niskasta kiinni ja ryhtyä säästämään murusia pahan päivän varalle.


      • PimeydenJoukot

        Uusliberalismia on syyttäminen köyhyydestään ja pienipalkkaisten syyttäminen pienistä palkoistaan. Suomalaista maalaisahneutta on köyhien rankaiseminen köydyydestään ja pienipalkkaisten riistämisen perustelu heidän "ojentamisellaan".

        Kepu ja sss ovat astuneet sielunvihollisen palvelukseen.


      • eipsiinämuutavoi
        PimeydenJoukot kirjoitti:

        Uusliberalismia on syyttäminen köyhyydestään ja pienipalkkaisten syyttäminen pienistä palkoistaan. Suomalaista maalaisahneutta on köyhien rankaiseminen köydyydestään ja pienipalkkaisten riistämisen perustelu heidän "ojentamisellaan".

        Kepu ja sss ovat astuneet sielunvihollisen palvelukseen.

        Köyhyyden start up:it ovat tyypillisiä sielunvihollisia itselleen, joka lienee Saatanaa pienempi paha, vaikka yrittää kannustaa ihmisiä paheellisiin tekoihin arkipäiväisissä yhteyksissä ja kerjätessään.
        Nykyajan köyhät ovat ryhtyneet riistämään niiltä, joilla on vielä rohkeutta hankkia oma elantonsa työn ja yrittämisen kautta ja jakaa murusia näille köyhille riistäjilleen.
        Köyhät riistäjät käyttäytyvät entisajan riistäjiä agressiivisemmin ja haluavat asua entistä hulppeimmissa asunnoissa vailla varallisuuden rajoitteita.
        On ojennuksen paikka!


    • Hoitajia ja kätilöitä on aivan liikaa , lorvivat päivät pitkät pitkin käytäviä. Esim kätilöliitossa on 4000 kätilöä luulen vielä ,että kaikki ei ole liitossa. Suomessa syntyy 57000 lasta noi/vuosi joka on noin 14 lasta / kätilö vuodessa eli runsas lapsi/ kuukausi aivan käsittämätöntä tämä touhu ja ruikutus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6304
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5368
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      60
      4245
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4102
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      65
      3870
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      69
      1157
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      49
      931
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      248
      820
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      29
      797
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      791
    Aihe