Janoat iloa ja huumoria. Etsit sitä. Jätät kaiken muun sen tieltä. Et kaipaa tasaista lämpöä.
"Älä koskaan väheksy ihmistä, joka rakastaa sinua, kaipaa sinua, välittää sinusta.
Sillä jonakin päivänä, voit herätä ja huomata, että menetit kuun, laskiessasi tähtiä..."
"Älä koskaan väheksy ihmistä, joka rakastaa sinua, kaipaa sinua, välittää sinusta.
Sillä jonakin päivänä, voit herätä ja huomata, että menetit kuun, laskiessasi tähtiä..."
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mahdatkohan tietää minusta mitään. Kyse on siitä, mitä en etsi. Ihmistä, joka kerta toisensa jälkeen todistaa, ettei häneen voi luottaa. Ihmistä, joka häilyy ihmissuhteissaan ja kääntää kelkkaansa sen mukaan, mistä kulloinkin on eniten hyötyä. En etsi kullankaivajaa. Sen sijaan etsin ihmistä, joka on rehellinen ja johdonmukainen. Vaikka se rehellisyys ei aina olisi miellyttävää, arvostan sitä. Etsin ihmistä, joka arvostaa minua ja jolla on aikaa minulle.
Annan tilaisuuden, mutta kun se tilaisuus on ryssitty, joskus puolin ja toisin, mulla on pitkä muisti. En koskaan unohda vääryyttä. Petosta. Vedätystä. Luottamuksen voi menettää vain kerran.
No, kunhan avauduin aloituksesta, joka kuulosti syyttelylle.
Ei ollut sinulle aloitus. Ei selvästikkään.
Annat tilaisuuden????
Kuulostaa ettet välitä toisen ajatuksista! Että olet aina oikeassa ja puhdas pulmunen!!
Kuulehan ap kasva aikuiseksi ja kasvata ymmärrystäsi elämästä. Niin, RAKASTAA JA VÄLITTÄÄ VOI NIIN MONELLA TAPAA, eikä ne tavat ole aina niin kivoja.
Loukkaamalla toista.
Narsistin kommentti
Juuri sitä lämpöä kaipaan.
Menee niin hämäräksi. En kyllä väheksy. Teen nyt töitä sen eteen et saisin muutettua asiat paremmaksi läheisilleni. Sen eteen ei tule kukaan vaikka kuinka haukkuisitte.
Heitit pois ihmisen..joka oli valmis olemaan rinnallasi kaikessa. Rakasti sinua. Rakastaa..kaipaa sinua.
Olisiko hän siltikään ollut tiellä. Vaikka teetkin mitä. Hän olisi ollut rinnallasi kaikessa.
Ja mitä ajattelit, aiotko sitten lähestyä häntä kun olet saanut asiasi hoidettua? Kauanko siihen menee? Onko jo liian myöhäistä sitten? Oletatko että voit ottaa hänet taas kun sulle sopii?