Eikö Soini osaa muuta kuin suomea, kun hän puhui vain suomea Oulussa. Luulisi, että tuollaisessa tilaisuudessa puhutaan englantia, jos halutaan olla kansainvälinen politiikko.
Ei Soini osaa muuta kuin suomea
SillälaillaSitten
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No, persuilla on ihan omat standardinsa. Esimerkiksi Maria Lohelaa mainostetaan persujen kielinerona, kun hän osaa suomen lisäksi peräti englantia.
Ja Soini ei osaa suomeksikaan muuta kuin sutkautella "Poika oppi isältä ja naapuri naapurilta". Siinä Timpan sanoma tältä päivältä. Mitähän jyssän pitäis meitille muka opettaa? Rauhanomaista rinnaneloa naapureiden kanssa, vai?
Olis nyt Timppa opettanut edes jonkun kunnon sutkautuksen, kuten "Ryssä on ryssä vaikka voissa paistais". Siinä on ehtaa suomalaista oppia isältä pojalle.
Osaa se ainakin enkkua ja ruottia.
Persuilla on myös yksi yhteinen "salakieli" - piereskely?