ihmisiin? Tai menee mielenkiinto kun ei löydy ihmistä kenen kanssa tykkäis oikeasti olla? En jaksa lärpättää turhanpäiviä niin en oo tavannut ihmistä kenen kaa vois vaan istuu hiljaa ja vaik katella tähtiä taivaalla. Miks pitää aina lörpöttää kaikkea turhanpäivästä?
En oikee jaksa tutustua
laatuaikaa.yhdesssä
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Assburger? Minäkin oon.
Mikä o assburger
Haet vain seuraa vääristä paikoista. Itselläni on pari ystävää, se riittää. Suurimman ajan vietän yksin. Yllättäen satunnaista juttuseuraa (eikä mitenkään omasta mielestäni pinnallista) löytyy ihan normaalista kaupunkimiljööstä. Kun käy erilaisissa tapahtumissa, joihin moniin on jopa vapaa pääsy, niin sinne tulee samanhenkisiä ihmisiä. Silloin kommunikaatiokin on helppoa.
Hakeudu itseäsi kiinnostavan harrastuksen piiriin. Siellä on todennäköisesti ihmisiä, joiden kanssa viihdyt. Haet väärästä paikasta, jos kohtaamasi ihmiset ovat liian pinnallisia. Miten olisi jokin luontoharrastus? Siellä oletettavasti pitää olla muutenkin hiljaa (lintubongaus?).