Ja hyvältä tuntuu. Tänään 4 päivä auton ratissa....on hyvä ajella ja auto kiihtyy mukavasti varsinkin tuolla 80-> nopeuksilla...vakuutusmaksut tippu muuten bemariin verrattuna 1500->950e..samasta yhtiöstä. Ainoo mihin hieman oon pettyny vaikka toki täytyy sanoa että olen kyllä revittäny ja ajellu aika kovaa ajoittain niin tuo polttoaineen kulutus. Mulla näyttää nyt tässä kaupungissa 6.8-6.9litraa..kun painavampi neliveto 520d neliveto vei samassa 6.5litraa...mutta bemarilla ajoin rauhassa ja eco pro asetus päällä jatkuvasti joka rajoittaa ilmastointia ja moottorin tehoa...bemari oli toki paljon heikompi kiihtymään ja ei niin sporttinen alustaltaan kun V60 R-design..volvon penkit on paremmat tai siis ihan eri maailmasta kuin bemarin urheiluistuimet...on se juhlaa ajaa tuolla nyt..ja aamulla on webasto lämmittäny auton..nahka tuoksuu heti aamusta kun lähen töihin sillon kun vaan jaksan..
R design volvolla ajeltu muutama päivä
Rdesigngngn
1158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Aaah toi R-design olis märkä uneni...huikeita pelejä
Heh heh.Varo vaan ettei jalka lipsahda pois Jopon polkimelta .Voi tehdä vähän kipeää kun lentää turvalleen asfaltille !
Vakuutusmaksusi on korkea koska pitää ottaa rahoituksen vuoksi lunastusturvavakuutus ym
Otitko isonkin korkoohjelman?
eli koko kulut 8%
30000e vai enemmän?
no on sulle maksamista tuossakin viideksi vuodeksi
ja viimeinen erä 15000€
johon otat uuden rahoituksen,siihen se elämä menee.
ja jos yllätyskulu ja automaatti menee rikki siihen varattava 30-40 tuhatta
Minä uskoon enemmän tuohon jopo-teoriaan, aivan selvää haaveilua liian isosta kakunpalasta.
Mulla rahoituskukut 1.5 kaikkine kuluineen. Volo liikkeestä saa kato edullisen rahotuksen. Saatko sinä tiedoillasi rahoitusta vai joudutko ensin säästämään 20 vuotta että saat auton ostettua?
Aika matala korko näyttää olevan Jopoissa nykyään !
Kyllä Jopo olisi komia peli pihassa mutta kun ovat liian kalliita meikäläiselle.
Rahoituksella auto jota vaihdetaan yhtenään, jotain sairasta ja outoa.
Hörhö jupisee omiaan.Ei kannata ottaa potilaan satuja tosissaan !
Jos on isot tulot kuukaudessa niin saa helposti rahoituksen eikä sillä ole niin väliä lyhentääkö tonnin vai pari. Toki voi ostaa käteiselläkin mutta jos 1.5 korolla saa niin miksi sitoa rahaa autoon??itse vaihdan autoa muutaman kuukauden välein ilman käsirahaa ja kuukausierä pysyy aina samana..tää on vähän tällänen harrastus jo.
No ei niitä autoja vaihdella noin tiuhaan sinun sossutuloillasi !
Mistä näitä uusia pellejä aina sikiää ?