Pullantuoksuinen kotiäiti

Sellainen minä haluaisin olla.
21184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Mä taas en ole koskaan halunnut.

Toki arvostan naisia, jotka antavat lapsille hyvän kodin ja turvallisen ydinperheen.

Äänestä

Kiva toive sinulla :)

Äänestä
  • Nyt pitäisi vain se mies saada, niin tulevaisuudessa toiveeni voisi toteutua. Ehkä... Mitä jos hän ei suostu siihen...

    Äänestä

  • KovaVauvakuume kirjoitti:

    Nyt pitäisi vain se mies saada, niin tulevaisuudessa toiveeni voisi toteutua. Ehkä... Mitä jos hän ei suostu siihen...

    sen estää?

    Äänestä

Telepatiaa.

Äänestä
  • Älä sano väärää todistusta kauimmaisestasi :D

    Äänestä

onko niitä pullia pakko syödä?

Äänestä
  • Sillä lailla. Tulihan se sieltä.

    Äänestä

  • kohtuus kaikessa.

    Äänestä

  • sämpylät on parempia.

    Äänestä

  • Moni äiti ois mestarileipuri, jos isäs söis.

    Äänestä

Mä syön ja vähän liikaakin ,mut en ole Äiti

Äänestä

Yhtä pullan tuoksuista E-naista ♡♡♡♡

Äänestä

Muista sitten minua muullakin, kuin sillä korvapuustilla!

Äänestä
  • Minä muistan sinua jokahinen hetki rakkaudella. Sinä saisit muistaa minua irl, jotta ehkä joskus olisimme jopa kosketusetäisyydellä toisistamme. Nyt muistutan vain, että onhan sitä muutakin pullaa..Armas J Pullaa vaikkapa öitäsi sulostuttamaan. ;)

    Äänestä

Ehkä minäkin :) aika näyttää.

Äänestä

Nykyäidit eivät ole pullantuoksuisia, koska pullan vaarat tiedetään terveydelle. Ei siis pullia uuniin. Nykynaiset ovat salintuoksuisia.

Äänestä

Yhteiskunnan elätti vai miehen elätti? Kasvatatko lapsesta sitten maisteritason sosiaalipummin?

Äänestä

Kaunis toive sinulla, aloittaja! :) Muutama ihana pullanleipoja on jo tullut vastaan, yksi leipoisi minulle pullia pyytämättäkin, pitäisi vain löytää sellainen pullantuoksuinen nainen, josta saisi loppuelämän kumppanin. Mutta hyvä alku sentään. :) Toivon sinulle ja kaikille muille pullantuoksuisille naisille iästä riippumatta sen oikean löytymistä, jotta voitte leipoa pullia hänelle, perheelle, lapsenlapsille. :)

Äänestä

Pullantuoksuinen olen. Tänään leivon mustikkapiiraan ranskankermalla ja ranskalaista pullaa. :) Hyvää on.

Äänestä
  • Tulee nälkä! :D

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KovaVauvakuume kirjoitti:

Sellainen minä haluaisin olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu