Onko Suomi24 taas kusettamassa?

Oletteko muut huomanneet, että sivulle mahtuu paljon vähemmän aloituksia, kuin vielä viime viikolla?

Suomi24 hakee tuolla touhulla sitä, että mentäisi ja klikattaisi myös toista ja kolmatta ja tietty neljättä sivua innokkaammin (mainokset vaihtuu nopeammin, joten siksi enemmän kohteita). Näin mainostajien mainokset näkyvät tiheimmin ja siten Suomi24 saattaisi laskuttaa mainostajia enemmän ja sanoa mainostajalle, että mainostenne näkyvyys on huikeasti parantanut ja niillä ja niillä sivuilla, missä mainoksenne on on ollut paljon paljon enemmän näkyvyyttä.

Eli Suomi24 on ottanut ainakin takapakkia keskusteluforumina palaamalla siihen viime alkuvuoden hömppään missä näkyi vaan muutama hassu avaus sivulla. Mehän tavallaan tuodaan tienisti Suomi24:lle siitä, että täällä kettuillaan. Suomi24 kerää potin ja tekee kaikkensa, että pysyisimme täällä ja mainostajaia voitaisi niin hämätä.

Ei tällainen palvele forumin keskustelijoita. Valvonta on mitä on, jos on ollenkaan.

5

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sairaan.spämmäys

      Huomattu on ja kaikkein eniten harmittaa tuo valvonta, kun eräs spämmäri hallinnoi jatkuvasti sairailla aloituksillaan. Eikö niitä voisi saada täältä pois?

      • Näinpä. Silloin kun vielä oli luotsit, niin forumit siistittiin melkoisen nopeassa tahdissa asiattomuuksista. Nyt kusi virtaa ja paska tekee patojaan ylläpidon suosiollisella avustuksella. Luotsit olivatten kait vapaaehtoisia ja eivät saaneet mitään palkkaa tms. vastiketta työstään. En voi ymmärtää, miksi heidän tekemänsä työpanos piti poistaa "puhtaanapidosta". Mun veikkaus on, että luotsien poistamisessa kuitenkin se suurin syy oli se, että siitä oli etua Suomi24:lle. Nyt kun kukaan ei siivoa forumeita, niin aloituksia tulee sikana. Se on ylläpidon puolesta yksi ja sama hailee, että millaisia ne aloitukset ovat. He esittävät lukuja (eivät siis aloitusten sisältöjä) mainostajille ja jo vaan taas kassaan kilahtaa.

        Mainostajiin pitäisi alkaa olemaan yhteydessä ja kysyä heiltä vakavasti, että haluavatko he todellakin tuotteilleen näkyvyyttä pornosivuilla. Sellainen ainakin tämä forumi nykyään on.


    • SpämmäriäHarmittaa

      Spämmi putoaa nopeammin pois etusivulta ja oikeat keskustelut pysyvät niiden edessä. Hyvä uudistus.

      • Ja höpön, höpön löppöö. Huono selitys sulta. Aivan samoin spämmäri saa nostettua etusivulle kaiken haluamansa sonnan. Spämmärin ei nyt tartte tehdä, kuin muutama aloitus ja nostaa aikaisemmin aloittamansa töryt ylös, niin etusivu saattaa olla pelkkää törkyä.

        Todella huonoon suuntaan on Suomi24 menossa.


    • SpämmeriHeiSamuliOnParas

      No kaikkihan nuo keskustelut, Edelmannin haukkumisestä Martinaan on saman säälittävän, kateellisen yksinäisen raukan alottamia. Näkeehän sen nimistä ja kirjotustyylistä. Eikä kukaan tee mitää. Mutta onneks itellä on muutaki elämää ko täällä pyöriä, toisin kuin hänellä:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      22
      2401
    2. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      61
      2327
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      106
      2270
    4. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1527
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      238
      1522
    6. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      32
      1480
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      37
      1422
    8. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1190
    9. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1171
    10. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1156
    Aihe