Äsken naurettiin tv:ssa "oikeusministerille" Noin viikon uutisissa, myös Suomen johtava tietotekniika-asiantuntija nauroi.
Eiköhän mekin kaikki täällä naureta? Kyllä Lindströn on useiden naurujen väärti.
Eiköhän mekin kaikki täällä naureta? Kyllä Lindströn on useiden naurujen väärti.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllä tänne tosikoiden pariin huumoria tarvitaankin. HO HOO, HO HOO!
Persujen huumoriosasto naurattaa aina. Tosin kun Soini heittää Lindströmin törppöilemään peräti tuplaministeriksi, naurua ei lopeta muu kuin ajatus siitä, että tämä mutruhuuli leikkii ihmisten elämillä. Kun lakien valmistelu ja työllisyys on noissa käsissä, hymy hyytyy yhtä nopeasti kuin se tuleekin.
Lindström puhui uutisissa spesifisestä, tarkoittaen, että on totaalisesti ulalla.
Kun näkee jonkun soinistin pönöttämässä ja öyhöttämässä yhteiskunnan varoilla (tutkimusten mukaan maksanut jo miljardeja), ei tiedä: pitäisikö itkeä vai nauraa? -On se niin järjetöntä menoa.
Kuinka oikeuslaitosuudistus etenee?
Lakitieteen laborantti Lindström pohtii asiaa ja antaa spesifisen lausuntonsa aivan lähiaikoina.
HO HOO, HO HOO!
Voimanostaja on kieltämättä älykkyydeltään jonkin verran alle suomalaisen keskitason. Osaaminen taas on huomattavasti alle.