Elisa Viihteessä elokuvan vuokra 7,90 e

uskomatonta

Meinasin eilen katsoa Elisa Viihteen vuokraamosta Terminator Genisys -elokuvan. Mieli muuttui, kun näin hinnan. Elokuvateatterissa olisin nähnyt sen 7 eurolla ja 3D-versiona vain 10 senttiä enemmän, eli 8 eurolla. Kannattaakohan moinen rahastusyritys, kun ei se ainakaan minuun tehoa.

2

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiVaraaElisaPakettiin

      Minä maksan ina sen 8 euroa ei ole kallista yht 16 euroa minulla on varaa katsoa elisa viihteestä sinulla taas ei ja se on sinun ongelmasi

      • uskomatonta

        Just joo....

        Maksan Elisa Viihteestä 39,90 e/kk nettiliittymän kans. Hinta on mielestäni edullinen, mutta korkeita vuokrahintoja nettipalveluissa en ole koskaan ymmärtänyt. Vuokraelokuva omasta televisiosta katsoessa ei eroa juuri yhtään siitä, että katsoisin sen myöhemmin ilmaiseksi TV-lähetyksestä, kk-hintaisesta nettipalvelusta tai piraattina. Elokuvateatterissa katsominen sen sijaan ei ole myöhemmin edes mahdollista.

        Monien muiden elokuvien tapaan totesin Terminator Genisyksen olevan katsomattakin paska. Mm. Rottenin pisteet 26/100 ja 4,7/10. Ainoastaan elokuvasarjana kiinnostava tapaus. Mutta kun elokuva jo lähtökohtaisesti rahastaa aiemmalla maineellaan ja nyt vielä Elisa pyytää ala-arvoisesta elokuvasta tuonlaisia summia, niin jää toistaiseksi katsomatta ihan periaatteen vuoksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      262
      9849
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      184
      5584
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      161
      5181
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      71
      4848
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2419
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2259
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      305
      1903
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1587
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1585
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1143
    Aihe