Kun suunsa avaa maahanmuutosta tai pakolaisista leimataan rasistiksi, jo on kumma. Saa ne suvaitsevaisetkin katsoo peiliin ku ovat meitä suvaitsemattomia arvostelemassa. Jatkossakin olen kriittinen ja vastustan maahanmuuttoa sellaisena kuin se nyt rehoittaa. En halua Suomesta mitään monikuttuurisuuden kehtoa enkä sosiaalitoimistoa jossa mamut elää meidän verorahoilla.
Missä sananvapaus
ihmetouhuu
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei sää ole rasisti, nää rasistisesti suomalaisia kohtaan käyttäytyvät maahanmuuttajat on ne jotka käyttäytyvät rasistisesti ja kuulemani mukaan lomailevatkin jotkut niissä maissa joista ovat lähteneet turvaan, oottekos kuulleet samanlaista huhua? Et missä on heidän nöyryys ja kiitollisuus ja miksi sellaista ei näe eikä kuule? Mielestäni ei ole laisinkaan rasistista ihmetellä tälläisten luonnollisten olotilojen puutetta? Sitä kutsutaan nomaalisti keskusteluksi ja huomaavaisuudeksi.
"Poliisi myllytti anarkistit hurjassa kiinniotossa nippusiteisiin – ”En pysty hengittämään!” (video)"
Suomen Uutiset ainoana valtamediana kertoi mitä tapahtui Helsingin "Rajat kiinni" mielenosoituksessa 24.10.2015. Poliisi joutui pidättämään neljä vastamielenosoittajaa, jotka häiriköivät.
Tämä video edustaa sitä suvaitsevaisuutta, jota saamme pian kokea lisää. Viher-vasemmiston kautta.
Video:
https://www.suomenuutiset.fi/poliisi-myllytti-anarkistit-hurjassa-kiinniotossa-nippusiteisiin-en-pysty-hengittamaan-video/
Se ei tee ihmisestä rasistia jos puolustaa isänmaataan ja haluaa nuo matut pois Suomesta. Ne ketkä nostaa esiin sen rasismi kortin niin ovat yksinkertaisesti tyhmiä eivätkä ymmärrä edes mitä rasisti tarkoittaa.
Suvaitsevaisuus on sairaus. Ei mulla muuta.
Laittakaa Salon Seudun Sanomiin maahanmuuttovastainen viesti tekstaripalstalle.
Satasen saatte jokaisesta julkaistusta.
Suomen media on vääristelevämpi, kuin Venäjän.
Testimielessä kannattaa laittaa hyysäri tekstari. Menee läpi!
Kyllä Suomalaiset ovat vielä suvaitsevaisia mamuja kohtaan toisin kuin Ruotsissa missä tapetaan mamuja ja poltetaan pakolaiskeskuksia. Täällä on vielä rauhallista mutta kuinka kauan...
Taas tuota lapsellista saivartelua. Sanavalinnoista päätellen nyt vain ootte nimenomaan niitä islamkammoisia patriootteja ja yhteiskunnan heikompaa ainesta.
Sulle hohhoijaa...Mikäs sä oot arvostelee meitä, et tunne tai tiedä meistä mitään, silloin on parempi olla arvostelematta.
Juuri se yhteiskunnan heikompi aines eli ituhippitollosuvakit haluavat tuhota maamme keinolla millä hyvänsä. Suurin osa kansasta ei halua pilata Suomea tällaisella hallitsemattomalla ja järjettömällä maahanmuutolla. Tänne on päästetty ilman papereita ja viisumia tuhansia vieraan vallan sotilaita ja sinä kehtaat arvostella meitä saivastelijoiksi! Herää kysymys mikä se sinä olet jos et ymmärrä kansan huolta?