Persut taas.....

Tänään puhemies lohela ilmoitti kannattavansa burgha asua naisille koska kaikki muu on säädytöntä ja irstasta. Myös miehet voisivat olla jonkun lakanan sisään kääriytyneinä. Milloin persut haluavat sharia lait suomeen?
Onhan tuo koomikkopuolue ihan hauskaa viihdettä, mutta onko tuo pelleily sopivaa eduskuntaan?
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Sinun taas pitäisi se väljävittusi vetää pään yli .

Äänestä
  • Persu suomessa se varmasti olisi suotavaa. Mutta elämme demokratiassa, emme persujen isis fantasiassa..

    Äänestä

Ei pidä unohtaa että persujen tavoitteet ja teemat on aivan samat kuin ääri islamisteilla. Persujen tavoite on sharialain impivaarainen versio. Missä allah korvataan allahaholla.

Äänestä

Persut on suomen isis.

Äänestä

Kommunistien puheenjohtaja oli ministeriaikanaan ulkomaillakin niin pelle, että hävetti olla Suomalainen.

Äänestä
  • Ei skp pj ole ollut ministerinä. Taitaa lääkitys tehdä tepposia,hheh....

    Äänestä

Onko tänään mitään uutta eduskunnan spedeiltä eli persuilta?

Äänestä
  • Joka päivä joku aivoton aloitus tai avaus. Sellaista saa, kun persuja tilaa...

    Äänestä

  • Uusi päivä uudet persu älyttömyydet.

    Äänestä

Timokkion lauma on niin sekaisin burghat naisille ja sharialakia. Sellaista on perussuomessa jos he saisivat päättää.

Äänestä
  • Persut siunaa eläkeläisten ja työttömien päähän potkimisen.

    Äänestä

  • Täytyy sanoa, että olen ihan vain vuokralaisenkin ominaisuudessa ollut ulapalla tämän vallanhimon suhteen, joka on osittain täysin epärelevanttia. Mutta siis pärjättävä on, joustettava, venyttävä ja paukuttava. Kun lisäksi tietäisi, onko kaikki lähtöisin isännöitsijästä, keskenään skabailevista perussuomalaisista asukkaista vaiko sitten yksilöstä, jonka kanssa olisi oman poikani tehtävä lautakuntatyötä kunnallispolitiikassa.

    Äänestä

  • Ja olen niin ylpeä lapsestani, joka ei bimboile työpaikalla tyyliin saisinpa läppärin, ja kun sen saa, jättää meidät kollegat suu auki ihmettelemään hänen kysymyksiään, että mitähän tällä tekisi. Ainoa, mitä on saanut, on työsuhdepuhelin, jonka otti verotusarvon suomaan yksityiskäyttöön sen jälkeen, kun joku oli pahoinpidellyt lapsen ja tämän oman kännykän kadulla johtuen siitä, että oli puolustanut toveriaan rasistisia kannanottoja vastaan.

    Äänestä

  • Vuodenvuokralainen kirjoitti:

    Ja olen niin ylpeä lapsestani, joka ei bimboile työpaikalla tyyliin saisinpa läppärin, ja kun sen saa, jättää meidät kollegat suu auki ihmettelemään hänen kysymyksiään, että mitähän tällä tekisi. Ainoa, mitä on saanut, on työsuhdepuhelin, jonka otti verotusarvon suomaan yksityiskäyttöön sen jälkeen, kun joku oli pahoinpidellyt lapsen ja tämän oman kännykän kadulla johtuen siitä, että oli puolustanut toveriaan rasistisia kannanottoja vastaan.

    Hienoa ja jaksamista..

    Äänestä

Niikko on ääri islamisti...tai kristitty....ihan sama asia...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


111100010110001001 kirjoitti:

Tänään puhemies lohela ilmoitti kannattavansa burgha asua naisille koska kaikki muu on säädytöntä ja irstasta. Myös miehet voisivat olla jonkun lakanan sisään kääriytyneinä. Milloin persut haluavat sharia lait suomeen?
Onhan tuo koomikkopuolue ihan hauskaa viihdettä, mutta onko tuo pelleily sopivaa eduskuntaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu