Tänään puhemies lohela ilmoitti kannattavansa burgha asua naisille koska kaikki muu on säädytöntä ja irstasta. Myös miehet voisivat olla jonkun lakanan sisään kääriytyneinä. Milloin persut haluavat sharia lait suomeen?
Onhan tuo koomikkopuolue ihan hauskaa viihdettä, mutta onko tuo pelleily sopivaa eduskuntaan?
Onhan tuo koomikkopuolue ihan hauskaa viihdettä, mutta onko tuo pelleily sopivaa eduskuntaan?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Sinun taas pitäisi se väljävittusi vetää pään yli .
Persu suomessa se varmasti olisi suotavaa. Mutta elämme demokratiassa, emme persujen isis fantasiassa..
Ei pidä unohtaa että persujen tavoitteet ja teemat on aivan samat kuin ääri islamisteilla. Persujen tavoite on sharialain impivaarainen versio. Missä allah korvataan allahaholla.
Persut on suomen isis.
Kommunistien puheenjohtaja oli ministeriaikanaan ulkomaillakin niin pelle, että hävetti olla Suomalainen.
Ei skp pj ole ollut ministerinä. Taitaa lääkitys tehdä tepposia,hheh....
Onko tänään mitään uutta eduskunnan spedeiltä eli persuilta?
Joka päivä joku aivoton aloitus tai avaus. Sellaista saa, kun persuja tilaa...
Uusi päivä uudet persu älyttömyydet.
Timokkion lauma on niin sekaisin burghat naisille ja sharialakia. Sellaista on perussuomessa jos he saisivat päättää.
Persut siunaa eläkeläisten ja työttömien päähän potkimisen.
Täytyy sanoa, että olen ihan vain vuokralaisenkin ominaisuudessa ollut ulapalla tämän vallanhimon suhteen, joka on osittain täysin epärelevanttia. Mutta siis pärjättävä on, joustettava, venyttävä ja paukuttava. Kun lisäksi tietäisi, onko kaikki lähtöisin isännöitsijästä, keskenään skabailevista perussuomalaisista asukkaista vaiko sitten yksilöstä, jonka kanssa olisi oman poikani tehtävä lautakuntatyötä kunnallispolitiikassa.
Ja olen niin ylpeä lapsestani, joka ei bimboile työpaikalla tyyliin saisinpa läppärin, ja kun sen saa, jättää meidät kollegat suu auki ihmettelemään hänen kysymyksiään, että mitähän tällä tekisi. Ainoa, mitä on saanut, on työsuhdepuhelin, jonka otti verotusarvon suomaan yksityiskäyttöön sen jälkeen, kun joku oli pahoinpidellyt lapsen ja tämän oman kännykän kadulla johtuen siitä, että oli puolustanut toveriaan rasistisia kannanottoja vastaan.
Hienoa ja jaksamista..
Niikko on ääri islamisti...tai kristitty....ihan sama asia...