Nyt ymmärän paremmin

Torjuntasi nainen. Luulit ettet ole riittävä minulle vikoinesi. Jälkeenpäin ajateltuna, olit aivan oikeassa, hetken hupia olisit vain ollut.
20384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Hyvä, että ymmärsit.

Äänestä

eiköhän se ollut päinvastoin ...

Äänestä

Huh huh..tuo ajatus jos lohduttaa niin aattele sitten niin. Aika surullinen asenne.

Äänestä

Repesin tästä.

Äänestä

Tämä voisi olla multa muttei ole. En niin dorka ole että tommosia kirjottelisin.

Äänestä
  • Provoakka siellä vaan vauhdeissaan.

    Äänestä

Luulen myös, että sinun ylitsepursuavan myönteiset ominaisuutesi saivat aikaan tämän torjunnan, kuten nettilegendoissa yleensäkin.

Toinen mahdollisuus on tunnetusti, että torjujassa on jotain vikaa.

Äänestä

Nappiosuma heti ekaviestissä.

Äänestä

En ole torjunut sinua, mutta minussa on paljon vikoja... parempi, että pysyt kaukana!

Äänestä
  • Mistä sinä tiedät vielä paljonko minussa on vikoja, kun en minäkää tiedä paljonko sinussa on vikoja.

    Äänestä

  • Pysynkin, päätöstäni en pyörrä.

    Äänestä

Kyllä itsekin näen niin, että nyt on jokainen löytänyt sopivan itselleen. Hieman haikeaa kyllä.

Äänestä

Aika kylmä ja julma aloitus.

Äänestä
  • Mitä muuta osasta viesteistä täällä voi odottaa. Käypä sinkut palstalla, etkä enää yhtään ihmettele miksi sen palstan kirjoittajat ovat sinkkuja!

    Äänestä

  • kivojakinosatäällä kirjoitti:

    Mitä muuta osasta viesteistä täällä voi odottaa. Käypä sinkut palstalla, etkä enää yhtään ihmettele miksi sen palstan kirjoittajat ovat sinkkuja!

    Olisko siksi, että torjuvat, kun luulevat olevansa riittämättömiä vikoinensa. Vaikka ovat kyllä oikeassa ja olisivat olleet vain hetken hupia.

    Äänestä

  • vieläparempaasulle kirjoitti:

    Olisko siksi, että torjuvat, kun luulevat olevansa riittämättömiä vikoinensa. Vaikka ovat kyllä oikeassa ja olisivat olleet vain hetken hupia.

    Voisiko ikinä, vahingossakaan olla niin päin, että joku torjutaan ihan hänen omien vikojensa takia?

    Äänestä

Hupi se on hetkenkin hupi.

Äänestä

En ymmärrä tällaisia aloituksia.

Äänestä

Käänteispsykologialiitosta päivää, olette voittaneet palkinnon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikkeahyvääsulle kirjoitti:

Torjuntasi nainen. Luulit ettet ole riittävä minulle vikoinesi. Jälkeenpäin ajateltuna, olit aivan oikeassa, hetken hupia olisit vain ollut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu