Käsittääkseni mainosrahoitteinen palvelu on sitä, että muita kuluja ei tule koska näytätte mainoksia ja niillä katatte kaikki kulut mitä palvelun käytöstä tulee. Miksi sitten kyseisellä lafkalla on kuukausimaksuja sekä videoita, mitkä on adblockilla sumennettu pikselimössöksi, kuten iltasanomien NHL maalikoosteet?
Jotain nyt varmasti missaan tässä, mutta mitä.
Mainosrahoitteinen palvelu
Anoni
3
124
Vastaukset
- Anoni2
Ja nyt täsmentääkseni, mainitsen että ilman adblockia tuli siis mainoksia, mutta blockin kanssa iso tekstipalkki mikä ilmoitti lafkan olevan mainosrahoitteinen palvelu, joten koska en osallistu heidän mainostensa uhriksi niin saan katsoa huonommalla kuvanlaadulla kyseistä videota.
- eirriitä
näinhän ne maksukanavat menee, ei niistä mainoksista tule tarpeeksi tuottoa.
- Loispukki
Lehtitilaus maksaa ja kuitenkin lehdissä on mainoksia. Rahaa otetaan kaikkialta mistä irti saadaan. Iso kauppa ottaa tavarantoimittajalta maksun parhaista hyllypaikoista. Tervetuloa markkinatalouteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1742037
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,851479Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821414Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta121172Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita401066Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!210993- 42898
- 96854
- 85815
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49775