Hullut mopoilijat

Vihainenlenkkeilijä

Onko kukaan muu kinnittänyt huomiota kahteen mopoilijaan jotka ajavat aivan kuin päättömät,toinen ajaa aina ilman valoja ja toinen aina eturengas ilmassa.tällä toisella ei ole mopossaan edes kilpeä.
Nämä kaksi kaverit päästävät pitkin nurmikoita ja jalka käytäviä,ja liikennesäännöt tuntuvat olevan vieraita molemmille.

11

431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Werytttt

      Joo oon nähnyt ovat hom......

    • Vaarivanhus

      Kyllä on.

    • vituttaakom

      Ei se oo sun asia miten ne ajelee. Ilmota poliisille jos niin paljo arsyttää.

    • Ääliöt10

      On jo ilmoitettu. Tutkinta käynnissä videokuvaa löytyy.

    • Päätöntä

      Näkyy ja kuuluu, mutta poliisia ei kiinnosta ennenkuin jotain sattuu.

    • Kesäasukas

      Vanhempia ei tunnu kauheasti kiinnostavan, näitä karmeita kaksipyöräisiä on melkoisesti Virroilla ja meteli aivan kamala keskellä yötäkin.

      • Talvellakin

        Hyvä sillä meteliä ja nuoria tarvitaan ,kesävirtolaisia ei.


      • Elämääkylää

        Juuri näin.


    • Perseenhedelmätkoheltaa

      Oppivat ajamaan kun joku lättää päin rekkaa.

    • Ääntämaailmaan

      Aja ite päin rekkaa jos ääni haittaa,tutki tilastoja ajavatko nuoret päin rekkoja vai vanhat.///onnettomuustutkinnathttp

    • Kypsynyt

      Jep
      Oranssi tai rapularuikun värinen mikälie enduron räppänä ja luuviulu kahvoissa, tuli jostain laivarannan suunnalta eilen aamulla puoli seittemän aikoihin.
      Kahva ylikiertoon ja romu huusi niin maan saatanasti koko kyläpahasen läpi kun sälli yritti sadan enkkaa töyssyjenkin kohdalla.
      Luulin ensiksi että jonkun paikallisen pikkukumiljonäärin kakara siinä revittää isin lompakon suojissa, mutta eihän sellaiset kuraperseet siihen aikaan liiku kun eivät työnteostakaan lellikit mitään tiedä.
      Pikkaisen voisi hillitä kun säryiltänsä köpöttelevät mummut ja papparaiset lievittävät aamukävelyillään kipujansa ja saattaapa joku työssä käyväkin ilmestyä sivukaduilta. Mites sitten naamanilmeet jos pälli tapat jonkun tai vammautat? Tai itsesi?
      Mene hiekkakuopalle jos testot virtaa ja jätä hurjastelu sinne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      54
      4716
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      168
      4275
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3892
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      126
      3855
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3671
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3498
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3041
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2895
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2716
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      15
      2450
    Aihe