Toivottavasti muutkin lukijat ovat asian huomanneet. Esim viime viikonloppuna.
Suomi24 ylläpitäjä provosoi
Johtopäätös
17151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kyllä ollaan huomattu. Jos itse kukin alkaa pikkuisenkin miettimään, miten provokaatisia aloitukset ovat, pitäisi se huomata!
Eivät ne mitään vahinkoja ole!
Tänään tuli juuri uutisissa, miten aller-media alkaa kouluttamaan juuri tällaisia "keskustelijoita", joita käytetään jo nyt. Linkkiä ei ole laittaa tähän hätään.
"ossi68" on näköjään yksi tällainen!
Ketä okun mielenterveysongelmaiset kiinnostais?? :D
Sinua ainakin tuntuu kovasti kiinnostavan.
Heh heh heh heh.....
Ne on ne mainostulot ja nehän määräytyy hyvin pitkälti lukijoiden määrästä.
suomi24outokumpu on MAAN HILJAISTEN VIESTINVÄLINE.
Demokratia lisääntyy.
Mainokset maksaa palstan.
Eivät nämä kovin hiljaisia ole.
Suoraa huutoa ja ihmisten kimppuun käymistä
Eurooppa on laskevan auringon maanosa.
Taantuma.
Leikauksia.
Mutta Valtakunnassa kaikki hyvin.Kukaan ei kuole nälkään.
Minulla on ollut erilaisia elämänvaiheita. Ihmiset on selviyntyjiä.
Kaikilla on selviyntymiskeinot.
Parasta vain nauttia elämästä,kun se on niin lyhyt loppujenlopuksi eikä murehtia kaiken maailman asioita.Nuoriso meillä on lahjakas.
ELÄ JA ANNA TOISTENKIN ELÄÄ.
VALMISTAUNTUKAAMME SUOMEN TASAVALLAN 100 VUOTIS ITSENÄISYYSPÄIVÄÄN.
Onko se nyt prisma vai mikä?
Pari vuotta sitten sen hyllyllä oli halal-lihasäilykettä. Onko vieläkin? Katsokaapa video siitä, miten eettisesti he elukat halalteurastetaan ja äänestäkää lompakollanne:
http://mvlehti.net/2015/11/02/haluammeko-taman-kulttuurin-edustajia-todellakin-piiriimme/
Koskee muitakin kauppoja!
"Jim Xaris · Tampere
Minua ei vaan koskaan lakkaa hämmästyttämästä että samat ituhipit jotka itkevät jos suomalaista teuraseläintä pökitään muovisella aurauskepillä, haluavat tuon kulttuurin ja kidutetun halal lihan tänne. Espanjaakin on painostettu luopumaan härkätaisteluista, kukaan ei kuitenkaan nosta meteliä miten eläimiä kohdellaan lähi-idässä. Samat feministit ja homojen puolustajat tuovat tänne kulttuuria joka on 180 astetta vastaan kaikkea mitä he puolustavat."
Tämä mitäVITTUA sivusto on todella luotettava trollisivusto. Täyttä paskaa.
100 vuotiasta Suomea voimme juhlia ilman okuakin...
Outokumpua ei Suomen historiasta voi pyyhkiä minnekään - on ollut tärkeämpi kuin moni muu kaupunki mm. joensuu.
En usko että ylläpitäjä provosoi Outokummun sivuja.
Jos joku niin olettaa, on suuret luulot sivujen tärkeydestä. Kyllä provoja löytyy ihan Outokummustakin, tai niistä jota ovat täällä asuneet ja tuntevat paikkakunnan.
Ei Outokummussa ole sen enempää vikaa kuin muillakaan pienillä paikkakunnilla, kaikki tuntee toisensa. Ainutlaatuista täällä on entinen todella suuren mittakaavan kaivostoiminta, Outokummun nimi tunnetaan siitä syystä maailmallakin.
Tämä Aller-media on yhtä paskaa.