Täällä joku koettaa käskyttää ja opettaa mm- näin:
"Siksi sana rikos ja Jarmon ja Maijaliisan syytökset muita palstalaisia, toisinajattelijoita vastaan on loputtava.
Teillä kummallakin on omat sivustonne, jonne voitte purkaa loputonta katkeruuttanne, joka on synti ja tunnustettava Jumalan ja ihmisten edessä."
______________________________________________________________
Kannanotto. Yhdelläkään tämän palstan käyttäjällä ei ole kompetenssia "käskyttää" toisia lopettamaan kirjoittamista. Käskytys ei sisi anna aihetta.
Tämä on Suomi24 vapaa ilmainen foorumi, ja tätä saa jokainen käyttää kun noudattaa 24-sääntöjä, laillista kirjoittamista, jne.
Jokaisella saa olla sekä omia blogeja, eikä se estä tai rajoita sananvapautta, eli kirjoittamista täällä.
Olisi viisasta, etät tällaiset ksäkyttäjät itse avaisit jonkun Haukkumis-Blogin, ja purkaisivat siellä omia aggressioitaan, ja vihaansa. Maijaliisan jatkettu solvaaminen, mustamaalausyritykset, yksityiselämän loukkaamisen tasoiset kirjoitukset ovat
RIKOLLISTA lajia.
RI-KOL-LIS-TA.
Näin se vain on.
Laki on voimassa. Maalliset lait. Ja Jumalan Laki. Joka rikkoo Jumalan Laki vastaan on rikoksentekijä. Jumalaa ja lähimmäistään vaStaan. Syntinen.
"Älä lausu väärää todistusta lähimmäisestä."
Onko Raamattu unohtunut? Jaakob 2:9-11
Kun tämän (vanhan tutun vihamission) käärmemäinen viha-aggressio on taas nostanut pahuutensa esille kaikella voimalla - ML:aa vAStaan, kyseessä on rikollinen malli.
Turha siitä on kitistä.
Lopuksi:
Jokainen saa ja voi jatkaa täällä kirjoittamistaan, sääntöjen ja lain mukaisessa tasossa.
Tai olla kirjoittamatta - omasta vapaasta tahdostaan.
Jonkun paisuneen ja realiteeteista eksyneen "käskytyksellä" on voimaa
- tasan 0 %
Hymyillään!
Käskytys ei ole profetiaa.. ei tehoa
iloistapäivää
1
141
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h12656Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1052394Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42199Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441804- 311396
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141273- 1691095
Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201013Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden81984Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?79873