Kansan viha persuja vastaan

Kansan viha persuja vastaan on kohta liiallisissa mitoissa
3250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Suomen historian katalinta puoluetta pitääkin vihata ja jokaista persua jotka kirjoittavat eläkeläisistä että niiltä pitääkin leikata ne on yhteiskunnan elättejä,sotaveteraanien haudoille pitää kusta kun antoivat periksi,tässä muutamia persujen ajatuksia ja kirjoituksia.onneksi teistä päästään kun kannatus on syöksyssä,ensi vaaleissa olette vain pahamuisto.

Äänestä
  • Ei yleisradio ja oppositio ole koko kansa.

    Äänestä

  • Mitä helvettiä selität tahvo

    Äänestä

  • Ensi vaalien jälkeen tilanne on jo niin huono,että alkaa maasta pako, niille
    joilla siihen vielä on varaa.Optimistit ovat surkeita luusereita.Suomessa ei enää ole yhtäkään rohkeata isänmaallista edustajaa jolla olisi mahdollisuus
    tulla valituksi pelastamaan maa ylivallan kourista.Maan hallitseminen annettiin pois EU pankeille (USA-FED.),ja lisäksi lupauduttiin lahjoittamaan
    miljaardeja "käteistä"heidän kohteisiinsa.Siinä meni hallitusmuoto tyhjiin.
    Islamilaisten häirintä on vasta "synnytystuskien alkua".Suomen kansasta
    saattaa tulla "tosi-pakolaisia"alkaessaan tehdä maasta muuttoa.

    Äänestä

  • Laitappas yksikään linki tuonsuuntaisista persujen mielipiteistä,tuskinpa laitat !

    Persut on isänmaallisia,kommunistit ja vihervasemmistosta sitä samaa ei aina ole voinut sanoa.

    Sotaveteraanit ei ole antaneet mitään periksi,en ymmärrä mistä tuomosta olet saanut päähäsi.Jos periksi olis annettu,suomesta olis tullut neuvostotasavalta.

    Periksi ei annettuja näin voitettiin kolme sotaa.

    Äänestä

  • Seuraavissa vaaleissa persut vetävät sen liki 20% taas,persut on vakiintunut puolue ,enkä osaa näin keskustan äänestäjänäkään sitä mitenkään pahana pitää.

    Pidän perus-suomalaisia isänmaallisina ihmisinä,ei he ensimmäisenä ole Suomea myymässä mihinkään suuntaan.Hyvä tukeva hallituspuolue nykyään.

    Äänestä

  • kepulainen-tornio kirjoitti:

    Seuraavissa vaaleissa persut vetävät sen liki 20% taas,persut on vakiintunut puolue ,enkä osaa näin keskustan äänestäjänäkään sitä mitenkään pahana pitää.

    Pidän perus-suomalaisia isänmaallisina ihmisinä,ei he ensimmäisenä ole Suomea myymässä mihinkään suuntaan.Hyvä tukeva hallituspuolue nykyään.

    Juu-u. Ihan varmaan vetää. Ja lehmät oppivat lentämään....

    Äänestä

Miten olisi jos teitä jokaista kriitillistä onkin "jymäytetty"oikein isolla lekalla ?
Onko persuilla muka niin paljon valtaa Brysselin silmissä,että se vaikuttaisi
hyttysen paskojen verran maailman tilanteissa.E-Heeeiii,ei tulis kuuloonkaan.
Islamilaisten vaelluksen aikaansaajat ovat paljon viekkaampia kuin yksikään
suomalainen korpitaustainen politikko.Ministeri Srubb tietää tarkalleen
Washingtonin ystäviensä tarkoitusperän.Mikään selkkaus ei ala ilman lännen
tietoisuutta ja suunnittelua.Tappotuomion saanut Snowden tiesi paljon jo
aikoja sitten, mitenkä petollisia salaliittoja on meneillään lännen toimesta.

Äänestä

Peräreikäpuolueen puheenjohtaja on saanut sen, mitä tilasi.

Äänestä
  • Saanut ulkoministerin pestin, rahat säätiölleen, pöljiä kansanedustajiksi ja vieläpä puhemieheksi, laboratorionnoutajan oikeusministeriksi...

    Äänestä

  • Mitäpä itse mahtaisit tehdä tullaksesi upporikkaaksi..Meissä kaikissa piilee
    AHNEUS,rahan perään,mutta meille ei ole siihen annettu mahdollisuutta.
    Siinä on ero duunarin ja politikon kesken.Ei kukaan menisi ehdokkaaksi
    pelkän "oikeudenmukaisuuden takia kansaansa kohtaan",se on paska
    puhetta.Lopettakaa valittelunne,ja tehkää jotakin ratkaisevaa !
    Jättäkää äänestämättä ensi kerralla,sitäkään ei ole kokeiltu ?

    Äänestä

Onko kullitettu tappi todellakin saapunut Washingtonista ????

Äänestä
  • jaskat pauhaa

    Äänestä

Persuista ja mamuista kun päästään eroon voi suomessa alkaa turvallinen elämä ei uhkaa naisia,lapsia,eläkeläisiä,opiskelijoita,työttömiä ja sairaita mikään,kaikki voivat luottaa huomiseen ja alka rakentaa tulevaisuutta ja persut ja mamut olisi vain pahauni.

Äänestä
  • Älä nyt tee ittestäs naurunalaista,miten olet sen tekevä ?Isokenkäiset
    määräävät ketä tulee taikka lähtee.Kansalla ei ole koskaan ollutkaan valtaa
    päättää mistään mitään,vaalien tulokset sen todistavat,mutta kun sitä
    aletaan syöttämään jo lapsille koulussa,niin istuuhan sellaiset harhaluulot
    viimein "toden tuntuiseksi ".Kärjistymisen huippu on köyhyys ja kurjuus.

    Äänestä

  • Mihinkä unohtui SAK ja Lyly ?

    Äänestä

  • Poliittisilla puolueilla on vain lyhyt vaikutus-aikansa.Maata koskevat päätökset tehdään niistä huolimatta.Vaalit ovat vain kansalle hu-vitusta.
    Jokainen politikko tietää jo etukäteen ettei mitään lupauksia tarvitse
    noudattaa.Kuitenkin äänestäjä tarrautuu niihin,ja menettää yö-unensa
    sen takia,vetää myssyn täyteen kossua.ja raivoaa vaimolleen.Aamulla
    makaa kalpeena petissään voivotellen,eikä muista eilistä .

    Äänestä

Kun on esim. katsonut oikeusministeri Lindströmin totaalista tietämättömyyttä mistään juridista Suomelle tärkeistä asioista niin viha sen kun kasvaa.

Naurun ja häpeän jälkeen nousee viha ja kysymys - miten tämä voi olla mahdollista ?

Äänestä

Ei ole toista suomalaista edustajaa,niin suosittua Washingtonissa kuin Mr.Stubb.Hän avasi Wall Street osakemarkkinat,kilauttamalla kelloa.
se on jo niin suuri kunnian-osoitus,jota ei anneta ihan kenelle tahansa.
Uutisten mukaan Mr.Stub lenkkeili manhattanin keskuspuistossa
juutalaisen kaverinsa kanssa pitäen yllä fysiikkaansa,mikä on hieno asia.
Stubb pitää "matalaa profiilia"eikä keikuta venettä turhapäiten.Hänellä
on arvaamattoman paljon tietoa takanaan,vaikka ei olekkaan "populisti".

Äänestä
  • Stubido on naurettava EK:n renki ja pelle!

    Äänestä

  • On ehkä hyvä että ei ole liian suosittu missään suunnassa,ei idässä eikä lännessä.

    Liika suosio suunnassa tai toisessa herättää aina kysymyksiä,millä tämä suunnaton suosio on saavutettu ?

    Pieni etäisyys on parempi !!!!!!!!! ??????

    Äänestä

Mikään puolue kautta historian ei ole tähän mennessä rikkonut kaikkia lupauksia. Vaan Persut yltivät tähänkin,entinen äänestäjä.

Äänestä

Mitä niitä pikkuasioita pitäisi toteuttaa kun ei isojakaan. Lännen yhteis-suunnitelman tuloksena nähdään miten ja milloin alas-ajo alkoi.Väliaikaiset
"nousahdukset"ovat pettäviä yleisön silmissä.Helpoin todiste maan vauraudesta on se mitenkä paljon maassa on teollisuutta jäljellä ? Mitenkä
monta sataa firmaa on kaatunut viimeisen kymmenen vuoden aikana ?Tietokonetekniikan ala on pettävä mittakeppi,ei sillä mitään kansan-taloutta
kohenneta,ainoastaan se nopeuttaa ylirikkaiden osakkeiden omistajien tuloja.

Äänestä

Sitä poliittista mädännäissyyttä, seteliselkärankaisuutta ja vaalipetosjytkyä, jota persut edustavat, tuleekin inhota koko sydämestä. Vastaavaa vaalihuijausta ei olla Suomessa vielä ennen nähty. Eikä nähdä. Se on mahdotonta.

Äänestä

Audintakapenkillä istuu PETOSJYTKY.

Äänestä

Tätäkö Soini lupasi ennen vaaleja:
Ainakin 27 000 eläkeläistä lisää putoaa köyhyysrajan alapuolelle hallituksen leikkausten takia.
Luukulta toiselle

Tilaisuudessa puhuneet asiantuntijat korostivat, että lakiesityksellä ratkotaan valtiontalouden eikä asumistukea tarvitsevien eläkeläisten ongelmia. Tarkoituksena on päästä 65 miljoonan euron vuotuisiin säästöihin.

Osa menoista siirtyy kuitenkin vain luukulta toiselle. Toimeentulotukimenojen arvioidaan kasvavan uudistuksen takia seitsemällä miljoonalla eurolla.

Lausunnoissa muutosta pidettiin liian rajuna ja 60 euron leikkausta liian suurena. Tasa-arvo-ongelma syntyy, kun ensi vuonna eläkkeelle jäävät eivät pääse 60 euron suojaosan piiriin. Heidän asumistukensa siis leikkaantuu enemmän.

Suojaosuuden voi myös menettää, jos vaihtaa asuntoa.
(Iltalehti)

Äänestä

Onko ne persut yksin hallituksessa???
Vaikka en Soinista tykkää niin eihän hänen puolue voi päätää ja viedä vain omaa ohjelmaa1
Mitä Sipilä ja Stubb ovat luvanneet ja onko pitäneet lupauksensa???
Se on liian paljon nakutusta persuista yksin , kaikki kolme on pettäneet ja ovat hyvää vauhtia ajamassa SUOMEN suoraan kellariin (helvettiin).
Leipäjonot kasvaa,maahanmuutajat täyttää kohta koko maan. köyhät maksaa "juhlat"
"kolme essää" itseään vain ajattelee ja tulevia isopalkaisia virkoja EU,ssä

Äänestä

Eivät ole yksin hallituksessa, mutta muut eivät luvanneetkaan köyhille eläkeläisille ja duunareille mitään. Heidän äänillään Soini on nyt porukkansa kanssa heitä kurittamassa. Ei tule enää ääniä pettureille!

Äänestä
  • Kokoomus ei ole pettänyt köyhiä, koska se ei ole tosissaan koskaan köyhille mitään luvannutkaan.
    Kepu pitää ökyisäntien puolta, maksoi mitä maksoi. Kepu on muutenkin suurin piirtein sillä linjalla, mitä ennen vaaleja lupasikin. Tosin opiskelijoita viilasi linssiin.

    Mutta: persut pettivät KAIKESSA. Jos vertaa persujen puheita ja ohjelmia ennen vaaleja ja sitä, mitä persujen hallitukseen menon jälkeen käytännössä on tapahtunut, ristiriita on täydellinen ja järkyttävä. Ei voi kuin ihmetellä yhä uudestaan; Kuinka kukaan kehtaa pettää äänestäjänsä noin härskisti? No nyt se on nähty: persut kyllä kehtaa!

    Sellaiseen ennätykseen, että persut pettävät enemmän kuin kaikki wanhat puolueet yhteensä, ei olisi ollut helppo uskoa. Nyt on pakko. Persut on vaalipetospuolue numero yksi - ikuisesti.

    Äänestä

Miten kukaan ilkeää enään julkisesti ilmoittaa olevansa PERSU?Persut kautta aikojen suurin vaalipetos puolue ,iljettävää sakkia.

Äänestä

Soinia ja persuja voi verrata jääkiekko joukkueen pelaajaan joka filmaamisilla ja heittäytymisillä kalastaa aiheettomia jäähyjä,sellaista pelaajaa ei kukaan arvosta eikä kunnioita ei omat eikä vieraat,sellaisia pelaajia on Soini ja persut politiikassa.HUIJAREITA HALVEKSITTAVIMMASTA PÄÄSTÄ.

Äänestä
  • Hyvin sanottu: Persut ovat poliittisen kentän huijaripelaajia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vihainenkansa kirjoitti:

Kansan viha persuja vastaan on kohta liiallisissa mitoissa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu