Kokoomuksen lähtölaskenta?

Joko tuosta vaalirahakohusta alkoi noitten idioottien lähtölaskenta?

Vai vielläkö nää saa huijata kansaa tehdä mitä tahansa rikoksia sun muuta?
Minä en luota enkä ole luottanut kokoomukseen koskaan. Kokoomuksen kun tietää mitä se tekee. EI MITÄÄN!
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Saa jatkaa.. Taaskin kaikki eläkeläiset ja työttömät niitä äänestää, joilta leikattiin. Etenkin kansaneläkeläiset kiitollisena kansaneläkkeen ja asumistuen leikkauksesta!

Äänestä

Taas samaa vanhaa tarinaa. Stubukka sanoo että tämä vaalirahahärdelli käsitelty jo 2009, ja jos ei tyule uutta tietoa asiasta niin se on loppuunkäsitelty.

No ei kai tule uutta tietoa kun Kokoomus ne pimittää.

Samaa vanhaa tarinaa siinäkin mielessä, että taas vähintään kyseenalaisesti ja moraalittomasti menetelleet rikkaat saavat itse päättää kertovatko keitä ovat ja mitä tekivät, paljonko vaalitukea pressanvaaleissa Salelle Kokoomuksen kautta antoivat, kiertotietä puolueen tilien kautta, ei Salen kampanjarahoitustilin kautta, jotta ei synny ilmoitusvelvollisuutta.

Olisi syytä saada nimet ja summat tietoon, jotta voidaan arvioida onko Kokoomus tehnyt vastapalveluksia lahjoittajille. Onkohan esim. Nalle W. mukana salalahjoittajien joukossa, ja jos, niin millä summalla?

Ihan sama kuin ns. "tehokkaan katumisen" - pykälä, jota lakiin sorvataan hallituksen, Stubbin, toimesta. Annetaan rikkaille halutessaan mahis palauttaa Suomeen veroparatiiseihin siirrettyjä miljoonien eurojen varoja, ja maksaa kiertämänsä, välttämänsä verot takautuvasti, ilman mitään rangaistuksia, edes veronkorotuksia, saati rikosoikeudellista vastuuta ja rangaistusta, jotta rikkaiden veronkiertäjien nimet jäävät piiloon. Saavat kai itse tulla tässäkin asiassa julkisuuteen jos haluavat.

Nyt sitten vain arvuuttelemaan tuleeko joku, kirjailijaTervoa lainatakseni, mukaillakseni, valkokaulusroskasakin edustaja, veroparasiitti, tunnustamaan julkisesti veronkiertonsa veroparatiisin/-paratiisien avulla?

Äänestä

Ja mitä rahaa se on ollut ,kai sekin pitäisi selvittää .

Vähintäänkin verottajan pitäisi selvittää lahjoitusrahan "PUHTAUS " miten pesty ,mistä saatu ?

Salailun vaatimus ja eri tilien kautta kierrättäminen on "AMMATTIHUIJARIN " tavaramerkki .

Turha on stuppelon kertoa asian loppuunkäsittelystä , vai onko kaikki kokkareille "luvallista" nyt kun vallankahvassa ollaan .

Äänestä

i,me viedään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


BONGBRN kirjoitti:

Joko tuosta vaalirahakohusta alkoi noitten idioottien lähtölaskenta?

Vai vielläkö nää saa huijata kansaa tehdä mitä tahansa rikoksia sun muuta?
Minä en luota enkä ole luottanut kokoomukseen koskaan. Kokoomuksen kun tietää mitä se tekee. EI MITÄÄN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu