Voittiko oikeus

Åpersu

Mies käy naisen kimppuun ja nainen tekee asiasta jutun.
Mies haastaa käräjille kunnianloukkauksesta ja voittaa jutun - miksi
Todistaja on sairaskohtauksen saanut mies joka ei voinut todistaa / oikeus on miehen puolella, kun ei ole todistajaa.
Näin se suomessa menee ja mies julistaa voittoaan...

5

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lehtikirjoitus

      Mitä tiedät enempi asiasta? Asia ei todellakaan mennyt oikein ja luultavasti nainen valittaa asiasta hovioikeuteen, mies ainakin tuulettaa voitostaan Facebookissa!!

      • lehterillä_istunut

        Nainen levittelee edelleen valheellisia tietoja netissä. Sanoi oikeudessa lehtijuttujen olleen valetta.


      • Raivorroosna
        lehterillä_istunut kirjoitti:

        Nainen levittelee edelleen valheellisia tietoja netissä. Sanoi oikeudessa lehtijuttujen olleen valetta.

        Ja höpö, höpö, älä väitä totuutta valeeksi!


    • Kuulolla

      Noo, valittiko nainen hoviin?

    • sdsdsd

      Muuta tiedä kuin, että pitää olla tyytyväinen siihen oikeuteen jonka poliisi sinulle jakaa. Paskaan voi astua kotipihallakin sanovat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3103
    2. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      67
      698
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      683
    4. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      571
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      567
    6. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      540
    7. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      501
    8. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      36
      495
    9. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      17
      495
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      489
    Aihe