puolesta, koska tämä käy turvapaikkakeskuksessa tapaamassa paljon vanhempia turvapaikanhakijoita. Äiti pelkää että tytär joutuu raiskatuksi, ja pelko on toki aiheellinen.
Maikkari kertoo asiasta.
Maikkari kertoo asiasta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Minäkin olisin.
– Ihastusta on ilmassa. En pysty valvomaan kaikkea, ja sosiaalisessa mediassa he viestittelevät ahkerasti. Miehiltä on tullut viestejä, että he ovat rakastuneita tyttäreeni ja haluavat tavata ja suudella, äiti sanoi Aamulehden mukaan.
– Olen yrittänyt kaikkeni, enkä sano, etteikö tyttäreni olisi myös ollut aktiivinen. En tiedä mitä pitäisi tehdä, muutammeko pois.
Äiti kertoo Aamulehden mukaan olleensa yhteydessä niin poliisiin kuin suoraan miehiin, joista osa oli ottanut hänen pyyntönsä hyvin vastaan. Äiti toivoo, että miehille tiedotettaisiin Suomen laista, jonka mukaan 15-vuotias on vielä lapsi.
– 15-vuotias tyttö pienessä paidassa lähettää turvapaikanhakijoiden kulttuurissa kenties erilaisen viestin, ja ymmärrän sen, etteivät asiat muutu heti. Mutta suomalaisesta kulttuurista ja laeista pitäisi tiedottaa, ettei tule ongelmia.
Hullu teini, onko sillä päässä vikaa.
Ei näytä tyttö paha paljon ymmärtävän missä vaarassa on.
kyllä tyttöjäkin panettaa.
Entäs kun koululaisia pakotetaan turviskeskuksiin töihin! Teinityttöjä. Harjoittelemaan.
Milloin tätä tapahtuu täällä?
Vittu, mitä lietsontaa. Mitä ne ihmisiä pelkää....
Muslimien lapsivaimot herättää nyt paljon kohua.