Mitä toimenpiteitä varkauden sairaalassa tehdään? Tehdäänkö esim kirurginen raskauden keskeytys siis kaavinta?
Varkauden sairaala
Marsu91
241495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Sillälailla. :D Ollaankos sitä aikuisten leikkejä harrasteltu ilman ehkäisyä?
Tuossa terveyskeskuksen ajanvaraus ja neuvonta puhelin: 017 579 6000
Eivät hoida eläimiä.
Tiineen marsun kanssa eläinklinikalle.
Tänne keskusteluihin sitä ei kannata näköjään kirjoittaa mitään kun näyttää saavan vaan jotain pelle vastauksia!!!
nii onkii, kaavintaa teen isolla lapiolla, opetelkaa eläimet eheheepötsipööbyy
Ei mitään pelleilyä vaan ihan tosissani, kannattaa ottaa vastaavassa asiassa yhteyttä Varkauden sairaalaan. Tuossa terveyskeskuksen ajanvaraus ja neuvonta puhelin: 017 579 6000. Kyllä ne homman hoitaa.
Loogisesti ajatellen, jos ei ole synnytysosastoakaan, tokko aborttiakan tehdään. Yleensähän ne tehdään synnytysosastolla ja gynekologi tekee.
No onhan toikin keino kontrolloida syntyvyyttä.Lakkauttaa synnytysklinikka ja naistentautien osasto.
Lapsia sitten Varkaudessa saavat ne, joilla ei ole varaa bussilippuun Kuopioon.
Ei tehdä. Naisten tautien ja synnytysosasto on Kysissä. On jo 15 v kun synnytysosasto lakkautettiin. Bussilippu on niin pieni kustannus tuossa tapauksessa, ettei edes kannata sitä miettiä.
Terveystalolla tehdään ja varkaudella on sopimus terveystalon kanssa. Kaavinta lukee niiden nettisivuil kans.
Alle 12 viikkoa.Ei kaavintaa.
http://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=nix01924
http://demokraatti.fi/sote-uudistus-sakki-paassa/
Tulevaisuus sairaanhoidossa täysin sumun seassa.
Onse kumma kun naida osataan, mutta ei osata käyttää tietokonetta asioiden etsimiseen, ainoastaan suomi 24 kirjoittamiseen!?
No vähän sinäkin ymmärrät ihmisen kehityksestä:
Naiminen (parempikin ja jotenkin kuvailemampi sanakin löytyy) kuuluu kaikkien eläinten vaistotoimintoihin, ei tarvitse kenenkään opetella.
Oppi on istutettu molempiin aivolohkoihin sekä selkäytimeen.
Mutta entäs tietokoneen käyttö, vertailepa sitä; osaisitko itsekään edes käynnistää sitä, ilman "kurssia"!
Miten on muuten Varkaudessa? Olivat herrat innokkaita ulkoistamaan ja ulkoiluttamaan. Kai homma onnistui ... tavallisen tapaan paljon huonommin kuin muualla?
Kuntien palveluostot laadukkaita mutta kalliita - Kotimaa - Verkkouutiset
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/soste-2184
Johtajat, ent. päälliköt ovat vaihtuneet tiuhaan tahtiin. Se merkkinä "onnistumisista"?
naimisesta puheenollen...
Miten ja kenen konsultoimana H.Tsupari rekrytoitiin? Epäonnistunut valinta!
Voi miten hieno ajatus.Vietit,vietit...
Löytyyköhän ehkäisystä joku sovellus älypuhelimelle?
Seuraavan kerran kun 47 v naapurille kaljapalkasta raskaana oleva 13 vuotias köpeläinen menee terveydenhoitajalle. On terveydenhoitajan vain taputettava tätä päähän ja kiiteltävä: Nyt sinustakin on Tiina viimeinkin tullut nainen. Aivosi ovat alkaneet toimimaan viettien mukaisesti ja teoissasi on todellista selkärankaa.
Kyllä varmaankin osattisiin vaikka mitä, jos olisi rahaa momentilla. Jotenkin sivusta katsoen näyttää, seniori kansalaiset voivat paremmin Kysterikunnissa.
akkutehdas
liisa
siirtolohkare
pukki
niemisen harri
savon
tantio
mark boals
marko jalmari