Pakolaisia sahalahteen.

Olen kuullut, että paikkakunnalla olisi levotonta? Pitäneekö paikkansa?
12226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kyll vois tänne ottaa vaikka sata naista.

Äänestä
  • Eikö Sahalahlelta muuta puutu, kuin sata naista? Veikkaanpa, ettei näistä naisista olisi sahalahtelaisille mitään iloo.

    Äänestä

  • Kuhmalahdella on paljon vapaita asuntoja.

    Äänestä

  • Siitä_puute kirjoitti:

    Eikö Sahalahlelta muuta puutu, kuin sata naista? Veikkaanpa, ettei näistä naisista olisi sahalahtelaisille mitään iloo.

    Irtoakaan jos saan v700 Kirstinä korona väliin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Irtoakaan jos saan v700 Kirstinä korona väliin.

    Kallentien päässä hyvä asua ja kytätä.

    Äänestä

Niistä voi saara taurin minkä mukanansa on tuoneet.

Äänestä
  • Sata naista iskee sahalaista turpaan... ja maailma räjähtää...

    Äänestä

Ei kukaan tuu sinne hourulaan.

Äänestä

Höpöhöpö. Siellä on rauhallista, toisin kuin nauhataajamassa (ammuskelua, tuhopolttoja ym.). Sahalahtea haukkuvat eivät varmaan ole ikinä käyneet siellä ja uskovat vaikka mitä typeriä huhuja. Muutan itse Sahalahdelle pakoon kun olen kyllästynyt nauhataajaman ongelmatapauksien häiriköintiin. Olen käynyt siellä ystäväperheen luona kyläilemässä monesti ja voin sanoa, että Sahalahtea nimittelevät puhuvat sitä itseään.

Äänestä
  • Minä en kusekkaan Sahalahteen päin, on se niin oksettava paikka.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minä en kusekkaan Sahalahteen päin, on se niin oksettava paikka.

    Mä kusen sun päälle niin loppuu toi lapsellinen uhoominen

    Äänestä

Peräkammareihin naisia olis suuri tarve.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pakolaki kirjoitti:

Olen kuullut, että paikkakunnalla olisi levotonta? Pitäneekö paikkansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu