- sitten kun hän sinne on päätynyt -, että menkää kaikki seuroihin rauhanyhdistykselle jaanokaa parannuksen armoa, ettei teidän tarvitsisi joutus tähän vaivan paikkaan?
Tällaista luin eilei toisesta ketjusta, mutta en sitä ketjua nyt löytänyt. Siinä viitattiin tarinaan rikkaasta miehestä jas Lasaruksesta. Mikä se sellainen tarina on?
Tällaista luin eilei toisesta ketjusta, mutta en sitä ketjua nyt löytänyt. Siinä viitattiin tarinaan rikkaasta miehestä jas Lasaruksesta. Mikä se sellainen tarina on?
Vastaukset 5
Vanhimmat
hän kirjoittaa, jos saa läppärin mukaansa helvettiin.
joittaisi, mutta siitä huolimatta kukaan ei uskoisi.
Jumala on säätänyt armojärjestyksen sellaiseksi kuin on säätänyt.
Sitäpaitsi on huomattava vielä, että parannuksen armo ei ole otettavissa silloin kun ihmiselle sopii, vaan silloin kun Jumala sen antaa. Lohdullista on, että JUmala on luvannut kuulla syntiensä hädässä käpristelevän ihmisen huokauksen/rukouksen, että ota minut lapseksesi, anna minulle rauha.
Herra vihaa niitä jotka häntä vihaa Jeesus pani syntistä Maria Magdaeenaa ja risti odotti mitä muuta voi kun anteeksantoa anoa Syntinen on kuin nainen joka työntää ristin vakoonsa ja hakee hekumaa mutta ei kuule totuuden Ääntä .Lue raamattua ja saat vastauksen kaikkeen
saa läppärin mukaansa niin kait se noin kirjoittelee.
miten läppärin saisi kuljetetuksi ajan rajan taakse, helvettiin tai taivaaseen?