Sitikka taas viimeisten joukossa

http://www.uusisuomi.fi/autot/123362-luotettavimmat-autot-saksassa-eivat-ole-saksalaisia

Sitikan laatu ei vaan parane ei sitten millään. Japanilaiset laatumerkit jälleen kerran kärjessä laadussa ja luotettavuudessa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pitäisi ensin tietää mitä nämä tilastot mittaavat ja miten.
- Takaisinkutsut?
- Ylimääräiset huoltokäynnit?
- Omistajensa tekemät korjaukset?
- Katsastustilastot?
- Kaikki tiellejäämiset vikojen johdosta?
- Takuukorjaukset?

Tässä näin muutamia esimerkkejä. Tuskin on kaikkia tilastoitu, epäilen että nämä tällaiset "uutiset" ovat tarkoitushakuista markkinointia. Epäilen siksi, että kun sattuu olemaan ranskis pihassa ja se on ollut viattomin auto mikä on minulla koskaan ollut, niin jotenkin epäilyttää nämä selvitykset.

Äänestä
  • Ole nyt jo hiljaa. Minulla on jo kolmas puoli-ilmaiseksi ostettu Citroen ajossa. Ovat olleet paljon mainettaan parempia ja luottevampia. Ajettavuushan on aina ollut loistava, tyyliin sopivan rauhallinen.

    Äänestä


Pikkuvikoja ja alusta korjauksia. Ne on vielä ranskisten vähäinen murhe . Konerikkoja ei ole jos nyt muistaa pikkuturbojen öljynvaihtovälin. ruosteita ei koska ranskikset on olleet jo varhain sinkittyjä...ja psa-merkit voi olla huoleti näistä päästöjutuistakin, ei tule kutsua kastroitavaksi. Jälleenmyyntiarvo on paska, joten pitää ostaa vähän käytetty ja pitää loppuun - tai sitten työsuhdeautoksi.

Mutta kaikin mokomin, säähän sitä toki ostaa tojon tai Škodan jos haluaa.

Äänestä
  • Sattuu olemaan sekä Citroen että Skoda käytössä. Molemmat omilla tavoillaan erinomaisia tuotteita. Ja molempia haukkuvat täällä kirjoitustyylistä päätellen sen ikäiset henkilöt, ettei heillä ole mitään tietoa huonosta autosta. Mutta ei haittaa mitään, keväällä ostamani C5 oli käsittämättömän halpa ja hyvin toimii. Jatkossakin toivon, että sama "maine" pysyy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eitulevathuakaan kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/autot/123362-luotettavimmat-autot-saksassa-eivat-ole-saksalaisia

Sitikan laatu ei vaan parane ei sitten millään. Japanilaiset laatumerkit jälleen kerran kärjessä laadussa ja luotettavuudessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu