inhottava kosto

iymmärräenää

Kun luottamus on mennyt, se on mennyt. Mikä saa ex puolison ajamaan taloudelliseen ahdinkoon hylkäämänsä puolison? Miten joku voi hylätä lapset ja tehdä lasten kanssa yksin jäävän elämästä mahdollisimman vaikeaa. Samalla ex vaikeuttaa omien lastensa elämää. Itseasiassa ex syö tulevaisuutta lapsiltaan. Eikö täysi vapaus riitä? Miksi pitää vielä haluta tuhota lasten elatuksen mahdollisuudet toiselta. Suistaa köyhyyteen ja heikko-osaisuuteen? Itse ex porskuttaa kuin ennen hyvätuloinen, kun on.Miten tunnekylmä ihminen voi olla?

11

2452

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toisille

      Ei riitä mikään, joten ole onnellinen, kun pääsit hänestä eroon. Hän olisi ajanut sinut loppuun nopeammin, kuin arvaatkaan. Ihmisen ahneus ja vallanhimo ovat niitä asioita, joista nähdään todellisuus ja millainen hän oikeasti on.

    • rehellinenpärjää

      Muistekaa jos valehtelette jo vanhemmllenne ja he vielä uskovat aikansa valheesi niin heidän pettymyksensä on vielä katkerampi.Myöhemmin valehtelusta seuraa aina lisää ongelmia jokainen jää kiinni valehtelija.

      • 222wss

        ei rehellinen aina pärjää.. tosi fakta.. luonto voi olla ankara myös rehelliselle


    • jkhln

      Mä haluaisin tästä lisäkommentteja ap:lta. Mikä tilanne on nyt?

    • Kenestätahansa

      Mitenköhän tämänkin jutun alkuperä oikeasti on.? Tänne voi suoltaa mitä tahansa valheita .

    • ihmetyttää

      Kysymys aloittajalle. Oletko tehnyt lapset rakkaudesta vai saadaksesi taloudellista etuutta. Jos entinen puolisosi ei pysty maksamaan tai hän ei ole isyyskokeiden perusteella lasten biologinen isä, niin joka tapauksessa silloin saat samansuuruisen taloudellisen korvauksen kuin elatusapu olisi.
      Miten taloutesi on sitten heikentynyt niin paljon, että olet kirjoittamasi mukaan taloudellisessa ahdingossa, vai etkö tee itse töitä.
      En voi tietää taustoja, mutta vaikuttaa hieman provokatiiviselta aloitukselta.

    • suhteellista

      Voi olla persoonallisuushäiriöinen, tunnekylmä, empatiakyvytön ja vaikka mitä. Näitä ihmisiä on, valitettavasti. Kokemusta on. Yhden sellaisen uhri.

    • Anonyymi

      Kuimka on mahdollista?

    • Anonyymi

      Menee siinä kaikki mäsäksi. Kuinka selviät?

    • Anonyymi

      Omko uusi mies hoitanut?

    • Anonyymi

      Maksaminen onkin lähellä alkuperäistä. Näillä mennään.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      82
      3193
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2905
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      53
      2152
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1605
    5. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      6
      1379
    6. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1369
    7. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1354
    8. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1321
    9. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      14
      1317
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      35
      1275
    Aihe