inhottava kosto

iymmärräenää

Kun luottamus on mennyt, se on mennyt. Mikä saa ex puolison ajamaan taloudelliseen ahdinkoon hylkäämänsä puolison? Miten joku voi hylätä lapset ja tehdä lasten kanssa yksin jäävän elämästä mahdollisimman vaikeaa. Samalla ex vaikeuttaa omien lastensa elämää. Itseasiassa ex syö tulevaisuutta lapsiltaan. Eikö täysi vapaus riitä? Miksi pitää vielä haluta tuhota lasten elatuksen mahdollisuudet toiselta. Suistaa köyhyyteen ja heikko-osaisuuteen? Itse ex porskuttaa kuin ennen hyvätuloinen, kun on.Miten tunnekylmä ihminen voi olla?

11

2470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toisille

      Ei riitä mikään, joten ole onnellinen, kun pääsit hänestä eroon. Hän olisi ajanut sinut loppuun nopeammin, kuin arvaatkaan. Ihmisen ahneus ja vallanhimo ovat niitä asioita, joista nähdään todellisuus ja millainen hän oikeasti on.

    • rehellinenpärjää

      Muistekaa jos valehtelette jo vanhemmllenne ja he vielä uskovat aikansa valheesi niin heidän pettymyksensä on vielä katkerampi.Myöhemmin valehtelusta seuraa aina lisää ongelmia jokainen jää kiinni valehtelija.

      • 222wss

        ei rehellinen aina pärjää.. tosi fakta.. luonto voi olla ankara myös rehelliselle


    • jkhln

      Mä haluaisin tästä lisäkommentteja ap:lta. Mikä tilanne on nyt?

    • Kenestätahansa

      Mitenköhän tämänkin jutun alkuperä oikeasti on.? Tänne voi suoltaa mitä tahansa valheita .

    • ihmetyttää

      Kysymys aloittajalle. Oletko tehnyt lapset rakkaudesta vai saadaksesi taloudellista etuutta. Jos entinen puolisosi ei pysty maksamaan tai hän ei ole isyyskokeiden perusteella lasten biologinen isä, niin joka tapauksessa silloin saat samansuuruisen taloudellisen korvauksen kuin elatusapu olisi.
      Miten taloutesi on sitten heikentynyt niin paljon, että olet kirjoittamasi mukaan taloudellisessa ahdingossa, vai etkö tee itse töitä.
      En voi tietää taustoja, mutta vaikuttaa hieman provokatiiviselta aloitukselta.

    • suhteellista

      Voi olla persoonallisuushäiriöinen, tunnekylmä, empatiakyvytön ja vaikka mitä. Näitä ihmisiä on, valitettavasti. Kokemusta on. Yhden sellaisen uhri.

    • Anonyymi

      Kuimka on mahdollista?

    • Anonyymi

      Menee siinä kaikki mäsäksi. Kuinka selviät?

    • Anonyymi

      Omko uusi mies hoitanut?

    • Anonyymi

      Maksaminen onkin lähellä alkuperäistä. Näillä mennään.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      127
      5715
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      395
      2499
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2410
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      4
      2042
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      56
      976
    6. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      10
      972
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      8
      952
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      872
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      795
    10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      765
    Aihe